Konečně doma v Jinonicích - Botanica K nabízí příjemné bydlení pro všechny

Šestipodlažní bytový dům Botanica K (1, 2) se sedmým ustoupeným podlažím je rozdělen na dvě samostatné nadzemní sekce propojené společným suterénem, v němž budou umístěny sklepy, parkovací stání a technické zázemí domu. V obou sekcích bytového domu bude pouze 64 bytů o velikosti 1+kk až 4+kk.

Stejně jako předchozí domy projektu Botanica i tento je navržen v nízkoenergetickém standardu, což znamená důkladně zateplený obvodový plášť budovy, kvalitní okna a solární termické kolektory pro předehřev teplé vody, umístěné na střeše bytového domu.

 

Jedno ze zelených řešení bytového domu Botanica K (1, 2) je zcela unikátní. Počítá se systémem pro hospodaření se šedou vodou, v rámci kterého bude pro splachování toalet využita přečištěná voda z umyvadel, van a sprch. U domu bude navíc umístěna akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, jenž mohou být dále využity pro zalévání zeleně v okolí domu.

Protože nám záleží na kvalitě a ohleduplnosti k životnímu prostředí, jako první developer v Čechách jsme se rozhodli prověřit budovu Botanica K nezávislou třetí stranou. 

Původně britská, mezinárodně uznávaná certifikace BREEAM, probíhá v různých fázích životního cyklu projektu a provádí se na základě stanovených měřítek kvality.

Hodnotí se způsob řízení stavby, úspory energie, hospodaření s vodou, požadavky na kvalitu vnitřního prostředí (zdraví a tepelné pohody), znečištění okolí vlivem provozu budovy, dopravy uživatelů do budovy, použití stavebních materiálů, nakládání s odpady a mnoho dalších kritérií.

S bytovým domem Botanica K (1, 2) cílíme na certifikát BREEAM s tříhvězdičkovým hodnocením Very Good.

 

V podzemním podlaží bude kolárna a místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených tlapek domácích mazlíčků. Spolu s touto poslední etapou projektu bude dokončen i přilehlý park s odpočinkovými zónami a dětským hřištěm.

 

 

https://reality.skanska.cz/projekty-a-byty/Botanica-K-12

 

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty