Právě se nacházíte:

Ložnice s přidanou hodnotou

Ložnici v aktuálním stylu definuje lehkost a vzdušnost, je oproštěná od zbytečné zdobnosti a přemíry detailů. Hlavní slovo zde má prostor a světlo, ale důraz klade přdevším na kvalitu a komfort spaní.  

 
Hlavními zásadami pro zařizování ložnice současnosti je střízlivá barevnost a zařízení v duchu minimalismu. Při sledování interiérových trendů prezentovaných na světových veletrzích registrujeme jednoznačné přiklonění k přírodnímu vzhledu, návrat pohledového dřeva a světlých barev. Převládají odstíny šedé až antracitové, hnědá v celé škále a pochopitelně bílá. Povrchy nábytku jsou lakované, ke slovu se opět dostává extrémně vysoký lesk, někdy kombinovaný s kontrastním matem.
 
Srdcem každé ložnice je lůžko, tomu bývá věnována asi největší pozornost. Hovoříme-li o trendech, tak mezi postelemi jsou to jednoznačně celočalouněná a zvýšená lůžka. Vzhled čalounění je diktován modním trendem, výhodou je široká škála barevných variant umožňující perfektní sladění s interiérem. Výška lůžka do značné míry ovlivňuje komfort spánku a odpočinku. Vysoké postele mají řadu nesporných výhod – čím výš ležíme, tím méně prachu dýcháme, umožňují nám pohodlné vstávání a uléhání. V neposlední řadě spáče ochrání před chladem i nepříjemným průvanem. Vysoké ležení ale také přispívá k subjektivnímu pocitu bezpečí.
 
Opravdu kvalitní postele jsou vyráběné ručně, tradičním způsobem a výhradně z přírodních materiálů jako jsou koňské žíně, bavlna, len, vlna a dřevo borovic – každý z těchto materiálů má svou nezaměnitelnou funkci. Kdo jednou vyzkoušel spaní na sendvičové matraci, pochopí, že cena odráží kvalitu. Za klíčovou součást špičkových postelí určitě můžeme považovat systém pružin z kvalitní oceli. Každá z nich je umístěná ve vlastní látkové kapsli a díky tomu se jednotlivé pružiny nezávisle přizpůsobí poloze těla.
 
Nejenom perfektní matrace, ale také množství doplňkového vybavení přispívají ke kvalitě relaxace. Přejete si postel polohovací? Stačí ji vybavit systémem na dálkové ovládání s až třemi motory včetně unikátního systému, který dokáže proměnit vysokou postel v pohodlné křeslo. Součástí exkluzivního polohovacího systému může být také automaticky výsuvná podpora krční páteře. Motory zakomponované do konstrukční části postele nijak neovlivňují její vzhled a jejich chod je takřka neslyšný. Kdo si chce dopřát maximální pohodlí, toho osloví modely postelí s možností zabudování masážního systému do matrace. Samozřejmostí je dálkové ovládání, kterým nejen polohujeme podložku, ale také spouštíme masážní zóny. Špičkové matrace jich mají pět i více, umožňují nezávislé spínání, přesně podle našich potřeb, a samozřejmě také intenzitu, rychlost nebo postupné střídání zón.
Je známo, že prospíme až třetinu života, měli bychom tedy tento čas strávit co možná nejpohodlněji. Nepodceňujte výběr té nejlepší postele, dopřejte si čas, zkoušejte, lehejte si. Nenechte se ovlivnit okamžitým nadšením, protože postel nevyměníte tak snadno jako boty, které tlačí. 
 
 

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty