Koupaliště přímo v přístavu? Studio BIG přišlo s originálním nápadem

Aarhus je druhé největší dánské město, které je nyní o něco výjimečnější tím, že v něm najdeme Harbour Bath. Jak nám už název napovídá, jedná se o koupaliště, které nás ohromí svým umístěním.

Když byl v roce 2002 v Kodani představen podobný projekt, možná se nečekalo, že se s něčím takovým setkáme rovněž v Aarhusu. Bjarke Ingels se však chopil této myšlenky a za pomocí svých kolegů s mladistvou vizí vytvořil další kouzelné místo.

Koupaliště se nachází přímo v přístavu a svým návštěvníkům dovoluje koupání v jakoukoliv roční dobu. K dispozici vám bude padesát metrů dlouhý plavecký bazén, dětský bazén a zároveň i prostory pro potápění.

Během výletu na toto koupaliště se nemusíte bát, že byste zůstali o hladu. Architekti mysleli také na volné plochy, kde byly vztyčeny jakési občerstvovací stánky. Ani samotné restaurace od nás nejsou daleko.

Neméně pozoruhodná jsou místa pro relaxaci. Kromě klasické vířivky tu máme i dvě velké finské sauny, lehátka a komu to nebude vadit, může se prohřívat na dřevěné podlaze.

Celý areál je nadále zdoben podiem pro divadelní představení. Ta se konají při zvláštních akcích a zaplní se při nich téměř celý prostor. Pocit bezpečnosti nadále zajišťuje záchranářská věž.

Speciály

Aktuality

Architektura

Byt

Developerské projekty

Ze zahraničí