Krása, kterou stojí za to vidět: TBC Forum inspirované starověkou kulturou

Gruzie a především její hlavní město Tbilisi se nám opět rozrůstají. O ústřední expanzi se postaralo UNStudio, které již zahájilo stavbu budovy TBC Forum.

Pakliže by vás někdy zajímalo, jak vypadá srdce nového a moderního projektu, pak se aspoň společně s námi koutkem oka podívejte na to, jak rychle a inovativně se mění hlavní město státu, jenž leží na samotném okraji Černého moře.

TBC Forum, o jehož podpis se postarali architekti z Nizozemska, představuje novou podobu významné gruzínské banky, od jejíhož vzhledu se mají postupně vyvíjet i další tamní projekty.

Novostavba již zaujala prostor na zelené pláni, kde se pomalu stává vzorem nové doby a spolu s ní i moderního bankovnictví.

Celý projekt byl rozdělen na tři části. Tou nejdůležitější jsou bezpochyby místo pro vedení, tedy luxusní kanceláře, tou druhou jest centrum rozvoje a tím třetím kulturní a odpočinková část. Tam najdeme galerie, restaurace a další příjemné zábavní činnosti. Řeč je dokonce i o školce.

Jako všude jinde, i při budování tohoto plánu bylo nutné odněkud čerpat inspiraci. V našem případě se k tomu možná až trochu překvapivě využila starověká kultura kamenných vesnic, které budou vyobrazeny zejména z odpočinkových částích. Interiér pak nebude jiný než futuristický.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty