Klíč k úsměvu Lucie Vondráčkové

Jednu z nejoblíbenějších českých zpěvaček Lucii Vondráčkovou jistě není třeba dlouze představovat. Vystudovala pražskou konzervatoř, poté Filozofi ckou fakultu UK, kde získala titul doktor filozofie. Ztvárnila řadu divadelních, muzikálových a filmových postav. Byla nominována na cenu F. Filipovského za dabing a získala cenu Neviditelný herec za práci v rozhlase. Věnovala se také studiu jazyků – angličtinu, francouzštinu a španělštinu studovala v Anglii, USA, Francii i ve Španělsku. V současné době vydala úspěšné CD Oheň a žije s manželem a synem Matyášem v Montrealu v Kanadě.  

 
Procestovala jste řadu zemí, kde a co vás zaujalo? 
Líbilo se mi v Hamburku. Bydlela jsem přímo proti přístavu a každé ráno před odchodem do školy viděla obrovské lodě plující s nákladem do světa. Mělo to fantastickou atmosféru. Navíc jsem měla v pokojíčku spousty německých knížek, a právě tehdy jsem zjistila, že čtením do sebe cizí jazyky vstřebáte nejpřirozeněji a bez námahy. To byl pro mě velký objev.
 
Do které země nebo města se ráda vracíte a do jakých nových míst byste se ráda podívala? 
Mam ráda Londýn, protože tam hodně prší, a po dešti je pak krásný vzduch. A taky zbožňuji cihlové domky, které v Anglii všemu vévodí. Ráda bych se jednou podívala do Singapuru.
 
Kromě Prahy jste studovala a bydlela v New Yorku, San Franciscu, Londýně, Paříži, Marbelle, Granadě. Nyní žijete v Montrealu. Existuje nějaký výrazný rozdíl v bydlení běžných lidí v jednotlivých městech? 
Samozřejmě. Všechno je otázkou podnebí. V Cannes jsem bydlela v tom nejmenším domečku na světě, ale stačil, protože po škole jdete stejně hned ven na pláž, a v San Franciscu jste zase ráda za útulný pokoj, protože když projdete všechny kopce v okolí, chcete si jen lehnout a odpočívat. Tam jsem, právě díky kopcům, zhubla o 10 kg.
 
Jak se vám v bydlí Montrealu? Bylo zařizování vašeho domu v Kanadě jednodušší, než v Česku? 
Máme s Tomášem hodně podobný vkus, takže zařizování je radost. Kdybychom spojili dům v Kanadě a byt v Praze, krásně by se vše interiérově doplnilo.
 
Co by měl podle vás vysněný byt obsahovat, jaké požadavky musí splňovat? 
Co nejméně schodů kvůli dětem, co nejméně skleněného nábytku, co nejvíc ratanu a ještě víc hraček. 
 
Existuje nějaká věc, kterou máte ve svém domě nejraději? 
Křesla u krbu. Zvlášť v zimě, když venku sněží, je to paráda. Jen času kdyby bylo víc.
 
Líbí se vám víc výrazně zdobné interiéry, nebo spíš jednoduše zařízené? 
Zbožňuji dřevo, cihly, barevné stěny, ratan a bambus. Nic jiného při zařizování nehledám. Ještě mož- ná americké knihovny z 30. let. To je moje láska.
 
Jak se žije a bydlí rodinám s malými dětmi v Montrealu? Mají tam třeba dětská hřiště? 
Tam, kde bydlíme my, jsou klouzačky a houpačky s pískovištěm na každém rohu. Ovšem nežijeme v centru. Všechno je po ruce. A kolem samé stromy, veverky, deště a sníh.
 
Zvládáte obrovskou spoustu věcí. Kromě péče o malého Matyáška a rodinu zpíváte, hrajete, dabujete. Jak se vám daří všechno zvládat, a kde čerpáte energii? 
Právě v Kanadě. Tam dobiju baterky, přijedu do Prahy, a během čtrnácti dnů jsou baterie na bodu nula. Ovšem letos je to jinak. Trénujeme s tanečníky na velké turné a to mě naopak energií dobíjí. Tanec je klíč k úsměvu.
 
Před nedávnem vyšlo vaše nové CD Oheň, za které jste v rekordním čase získala zlatou desku. Připravujete i nějaké koncerty, na co se můžou vaši fanoušci v Čechách těšit? 
Celý červen pojedeme s Michalem Davidem velké turné po sportovních halách. Na to se moc těším. Do toho točíme Babovřesky 2 a do rádií jde nový singl z Ohně. Jmenuje se Zombie. Takže se letos zase nestihnu ládovat čokoládou. Ach jo!
 
Ví se o vás, že sbíráte citáty. Který je váš nejoblíbenější? 
Dnes se mi líbil tenhle: A. A. Lazarus: Nečekejte na motivaci před vlastní činností – pusťte se do práce a motivace se dostaví!
 
 
LUCIE VONDRÁČKOVÁ
Lucie Vondráčková se narodila 8. března 1980 v Praze do muzikantské rodiny. Jejím otcem je hudebník a herec Jiří Vondráček a matkou textařka Hana Sorrosová. Od malička se věnovala zpěvu, tanci, také baletu, gymnastice a stepu. Poprvé se objevila na televizních obrazovkách již v devíti letech, kdy hrála v seriálu Ludvíka Ráži Území bílých králů. Ve dvanácti letech se stala moderátorkou televizního pořadu pro děti a mládež Marmeláda. O rok později, v roce 1993, vydala své stejnojmenné debutové album Marmeláda. Následovaly další desky, např. Rok 2060, Atlantida, Malá  mořská víla, The best of English version, Manon, Mayday, Boomerang, Dance!, Pelmel, Fénix, Dárek a poslední Oheň. Celkem vydala 11 alb, za která získala zlatou desku, za deset dokonce platinovou. Úspěšnou hereckou kariéru Lucie Vondráčková odstartovala také již v dětství, kdy dostala malou roli v Národním divadle ve hře Saténový střevíček. Poté ztvárnila řadu činoherních a muzikálových rolí. Často se objevuje v českých i zahraničních filmech. Právě v těchto dnech začíná natáčet pokračováni divácky úspěšného filmu Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Lucie Vondráčková je trojnásobnou vítězkou divácké ankety TýTý a šestinásobná stříbrná slavice. Byla nominována na cenu F. Filipovského za dabing a získala cenu Neviditelný herec za práci v rozhlase.
 
 
Křest nového alba 
 
Nejnovější album Lucie Vondráčkové Oheň vyšlo 8. března pod značkou vydavatelství BrainZone a získalo už za 2 měsíce prodeje zlatou desku. Tu si zpěvačka převzala 16. května v rámci mírně opožděného křtu alba a také tiskové konference k turné pod názvem „Hit Tour“, na které vyráží spolu s Michalem Davidem už v červnu.  
 
Album Oheň obsahuje  šestnáct nových skladeb, které svou pestrostí potěší hudební fanoušky napříč žánry. Posluchači například znají velmi úspěšnou titulní skladbu k filmu Rebelka „Kdy vzlétnu já“ nebo vánoční duet s Petrem Kolářem „Vánoce bílý“. Dále píseň ke kinohitu Babovřesky „S láskou nám je líp“ nebo pilotní singl „Co s tou touhou“. 

 

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty