Multifunkční projekty na míru životnímu stylu

Lidé a fi rmy, plánující pořízení bydlení, kanceláří nebo nových obchodů ve velkoměstě, jsou podle odborníků stále náročnější. A také neústupnější ve svých požadavcích. Ostatně, mají na to nesporné právo. Developeři musí na tento fakt logicky reagovat. Nové multifunkční projekty jsou tak ušité na míru životnímu stylu a obchodním potřebám potenciálních zákazníků. Jak? Podívejte se s námi na dva nové projekty – jeden z Prahy a druhý z Brna – které jsou toho názornou ukázkou, byť každý v jiném segmentu.  

 
 
SMÍCHOV CITY 
Proměna na 210 000 m2
 
Smíchovské nádraží čeká v následujících letech výrazná proměna. Poté, co letos v květnu zastupitelé schválili změnu územního plánu, již nic nebrání plánovanému rozvoji. V lokalitě Smíchovské nádraží tak během pár let vyroste nová čtvrť a jedinečné městské centrum Prahy 5 – Smíchov City, a to pod taktovkou Sekyra Group. 
 
KOMPLETNÍ PROMĚNA SMÍCHOVA 
Na ploše cca 210 000 m2 tak vyroste nové moderní kancelářské, obchodní a rezidenční centrum Smíchova a obnoví dříve přetrhané spojení mezi okolními zelenými kopci a údolními nábřežími řeky Vltavy. Proměna bude vskutku kompletní – vzniknout by zde měla plnohodnotná městská infrastruktura (včetně nové školy) i moderní nákupní centrum. Stavět by se mělo začít v roce 2017.
 
ZMĚNU ČEKÁ I DOPRAVA 
Díky novému projektu se zde podle developera zlepší i doprava. V plánu je totiž posílení integrovaného dopravního uzlu. Kromě vlakového nádraží, metra a tramvaje se tu plánuje také vznik autobusového nádraží a velkého parkoviště.
 
JEDINEČNÉ CENTRUM PRAHY 5 
Urbanistický charakter chystaného Smíchov City vychází z výškové hladiny a uličního rastru stávající blokové zástavby. Podél nově založeného severojižního zeleného pěšího bulváru se stromořadími vzniknou moderní obytné budovy a prostory pro posezení s přáteli. Velkoryse založený park a náměstí nabídnou plochy pro relaxaci. Smíchov City se tak stane zcela originálním městským centrem Prahy 5, jedinečným místem pro život ve městě 21. století.
 
SMÍCHOV CITY V ČÍSLECH  
Celková plocha 210 000 m2.  
Předpokládaná investice na revitalizaci okolí Smíchovského nádraží 12 až 15 miliard korun.  
Plánovaný začátek výstavby v roce 2017. 
 
 
KAŠTANOVÁ, unikátní centrum bydlení a designu
 
Unikání centrum bydlení a designu, první svého druhu v České republice, vzniká v Brně, v těsné blízkosti sjezdů z dálnice D1 a D2. Pro nájemce budou prostory v brněnských Ivanovicích, v sousedství hypermarketu Makro, připraveny od prosince 2014. Plánované otevření centra, které nese název Kaštanová, je pak v dubnu 2015.
 
DESIGN POD JEDNOU STŘECHOU 
Celé centrum bude zaměřeno hlavně na odbornou veřejnost – na architekty, designéry a projektanty, ale na své si přijdou i lidé z široké veřejnosti. Nabídne vše z oblasti bydlení a designu spojené na jednom místě, stejně jako portfolio kvalitních značek pod jednou střechou.
 
STRATEGICKÁ POLOHA BLÍZKO DÁLNICE 
Díky své strategické poloze bude centrum snadno dostupné při příjezdu z dálnice, nabídne dostatek míst na parkování, prvotřídní služby, odborné poradenství, jednací i školicí prostory i stylovou kavárnu nejen pro obchodní jednání. Jeho součástí bude i Centrum hrubé výstavby s odborníky, kteří zájemcům přiblíží portfolio kvalitních značek pro kompletní hrubou výstavbu domu.
 
VŠE PRO VÁŠ DŮM 
Kaštanová také svým zákazníkům nabídne ucelený průřez sortimentem pro kompletní vybavení interiérů i exteriérů domu. Chybět nebudou koupelny, podlahoviny, kuchyně, dveře, okna, ale i wellness vybavení, stěrky a vertikální zahrady, osvětlení, systémy inteligentních budov, klimatizace, garážová vrata, tapety, dekorace i designový nábytek včetně doplňků.
 
KAŠTANOVÁ V ČÍSLECH  
celková plocha 15 000 m2,  
3200 m2 prodejních ploch,  
2400 m2 skladových prostor,  
920 m2 kanceláří,  
15 samostatných showroomů,  
1 školicí místnost, 
9 jednacích místností. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Speciály

Aktuality

Architektura

Byt

Developerské projekty

Ze zahraničí