Pomyslné bludiště z černých tašek je k vidění před Serpentine Gallery

O další zajímavý architektonický kousek, který si zde představíme, se postarala známá mexická umělkyně Frida Escobeda, jež v Kensingtosnkých zahradách (Londýn, Velká Británie) postavila symbolický skvost.

A proč právě symbolický? Jelikož použité materiály zdobící tuto stavbu spojují Mexiko, tedy místo, z něhož slavná světová architektka pochází, a Velkou Británii, kde je toto dílo postaveno.

Celý objekt nese název Serpentine Pavilion a jedná se pro případné návštěvníky bohužel jenom o dočasný projekt, jenž zdobí vstupní prostor Serpentine Gallery (v roce 2000 jej navrhla Zaha Hadid).

Aby byla návštěvníkům prohlídka této galerie o něco více zpestřena, bývá zde každé léto postaven nový pavilon, jehož úkolem byla nyní pověřena již zmíněná Frida Escobado, která se toho ujala sice poněkud nevšedně, avšak stále velice vkusně.

Pavilon pro rok 2018 je mohutná vzdušná stavba, jež si hraje se stínem a různými kontrasty. Jak už je vidět z přiložených obrázků, srdce nám zde tvoří černé tašky, co jsou pospojované do jakéhosi menšího bludiště, v němž ovšem nenajdete žádné posezení, zato se můžete kochat již zmíněným světelným představením a pak samotnou krásou nekonečné fantazie lidského ducha.

Pokud se tímto „bludištěm“ dostanete až na konec cesty, dojdete k vodní ploše. Zajímavá pro nás může být rovněž hra iluzí, o níž se stará zrcadlový strop, nebo jednolitá tmavá podlaha doplňující tu správnou atmosféru.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty