Developeři se chystají prodat rekordní počet bytů

Developeři chtějí letos prodat až 4300 nových bytů, meziroční nárůst by tak v tomto segmentu byl asi sedm procent. Až polovina projektů má sice spadat do kategorie těch levnějších s cenou do 45 tisíc korun za metr čtvereční, počítá se přesto i se zvýšeným zájmem o luxusní nemovitosti. Stavět se tak bude i v samém centru metropole.  

 
Blízko centra budou ti, kdo se rozhodnou pořídit si některý z nových bytů, jež jsou v Praze 3 na prodej v novostavbě, kterou nabízí developerský projekt skupiny YIT Koti Victoria. 25 komfortních bytových jednotek o velikosti 1+kk, 2+kk a 3+kk je v čtyřpatrovém domě v příjemné a klidné lokalitě na území třetí městské části. Byty jsou situovány na rozhraní Malešic a Žižkova, v blízkosti parků Parukářka a Malešický park, na trase metra linky A, poblíž stanice Želivského. Při výstavbě byly použity pouze precizně vybrané materiály a technologie, které budoucím majitelům zabezpečí moderní nízkoenergetické bydlení. Samozřejmostí je šetrnost k životnímu prostředí a převaha přírodních materiálů. Charakteristické jsou prvky skandinávské architektury a designu. Byty mají terasy, v nabídce je možnost také bezplatná úprava vybraných jednotek na bezbariérové byty. Projekt YIT Koti Victoria byl zkolaudován, a je připraven k nastěhování.
 
BYTY U ŘEKY ČI U PARKU 
Na pomezí Karlína a Libně se dostává do druhé fáze jedinečný rezidenční komplex Dock II River Watch, kde vznikne 65 bytů ve třech nízkopodlažních domech s nadstandardní výbavou. V interiéru tak případní zájemci najdou dřevěné podlahy, velkoformátové keramické dlaždice, podlahové topení v koupelnách aj. Za 1+kk o velikosti 43 metrů čtverečních zaplatí budoucí majitel víc jak čtyři miliony korun, v ceně je dvacetimetrový balkon a možnost parkování. Největší byt, luxusní penthouse (241 m2) s velkoryse řešenými terasami s výhledem na Vltavu stojí 34,5 milionu korun. Dock II River Watch je v nabídce realitní kanceláře Svoboda & Williams, projekt by měl být dokončen na konci roku 2014. 
Nové byty v samém srdci Kbel na Praze 9, v blízkosti parku, který po své revitalizaci láká např. na potůček s tůní, několik dětských hřišť amfiteátr nebo tábornické místo, nabízí společnost Opidum – reality. V osmi vilových domech si mohou zájemci nyní se slevou 10 % vybrat již jen necelých 20 % z celkových 187 bytů 1+kk až 4+kk o rozloze od 36 do 119 metrů čtverečních. Všechny byty jsou vzdušné a prostorné, součástí každého bytu je terasa nebo balkon. Některé byty v přízemí mají předzahrádky. Výhody dostatečného klidu pro skvělé rodinné bydlení a velmi dobrou místní občanskou vybavenost navíc ještě znásobuje výtečná dopravní dostupnost do centra Prahy.
 
PŘÍMO V CENTRU METROPOLE 
Svoboda & Williams prodává také 12 luxusních rezidencí přímo v centru hlavního města, na Starém Městě u Obecního dvora. Je to místo, kde se potkává historie se současností, jedno až třípatrové bytové jednotky jsou umístěny do tří historických budov a jedné novostavby, situovaných kolem areálu zeleného dvora. Ten je určen výhradně pro rezidenty Obecního dvora. Rezidence o velikostech 131 až 412 metrů čtverečních nabídne variabilní dispoziční uspořádání podle požadavků zájemců. 
„Projekt Obecní dvůr představuje jedinečnou kombinaci moderního bydlení nejvyšší kvality a historického kouzla, které je příznačné pro Staré Město,“ řekl časopisu GRAND DEVELOPER Prokop Svoboda, spolumajitel společnosti Svoboda & Williams s tím, že dokončení rekonstrukce a výstavby nové budovy je plánováno na konec roku 2015.
 
BYDLENÍ V ZELENI 
Hostivař, Troja či Jinonice. To vše jsou dnes lokality, kde vznikají projekty určené především milovníkům bydlení v zeleni. Bytový dům Lipnická 1541 nabízí k prodeji dvanáct bytů v cihlovém domě v klidné a žádané lokalitě Na Hrádku v Praze 14. Bytový dům je umístěn nedaleko zástavby rodinných domů. Byty jsou orientovány na jih, za 2+kk o výměře téměř 63 metrů čtverečních zaplatí zájemce 2 600 000 korun. Realitní kancelář Kadlec má v nabídce energeticky úsporné byty v rámci projektu Trigon Hostivař, kde si mohou zájemci dokonce zvolit vnitřní uspořádání podle toho, jak se budou v průběhu let měnit jejich potřeby. „Dnes ideální prostorný byt 2+kk, za pár let dobře řešená 2+1 nebo dokonce 3+kk, které bude řešením bydlení pro mladou rodinu,“ píše se na webu s tím, že balkon, lodžie či terasa  jsou u každého bytu. Některé bytové jednotky jsou vybaveny rekuperací. Cena  2+kk (45,77 m2) s balkonem je 2 290 000 korun. 
Bytový projekt Zelené město 2 pod taktovkou developerské skupiny Daramis group nabídne ve 2. fázi prostorné, funkční a dispozičně řešené bydlení. Novostavba, která se nachází v Praze 9-Hrdlořezích nabízí 13 budov s 333 byty. 
V aktuální nabídce zatím případný zájemce najde nové byty ve čtyřech budovách o velikostech 2+kk až 4+kk. Zelené město 2 předpokládá zahájení stavby na jaře 2013 a dokončení na jaře 2015. V blízkosti je kompletní občanská vybavenost, tramvaj, ale také ovocné sady a zeleň. 
Slevu až 600 tisíc poskytuje pak společnost YIT budoucím vlastníkům v projektu KOTI Troja, který je  umístěný nad vltavskou kotlinou u zoologické a botanické zahrady a nabízí 83 nových bytů. Pražská správa nemovitostí připravila pro klienty dva bytové projekty v blízkosti metra Pankrác i známého parku Jezerka v Praze 4. Rezidence Horní a Nad Studánkou  prošly rozsáhlou rekonstrukcí a nabízejí byty od 1+kk po 4+kk. V Horní přijde 1+kk (24 m2) na 1 784 000 korun. 
Jinonická vyhlídka, která je v nabídce společnosti Tide Reality, je typické bydlení nad Prahou. Poloha domu na svahu nad stanicí metra nabízí otevřené výhledy na centrální části Prahy a na přírodní památku Vidoule. Dům vyrůstá v Praze 5-Jinonicích nad ulici V Zářezu, přímo naproti stanici metra B Jinonická. Je odtud ideální dostupnost centra města, nákupních a zábavních center v okolí i klidných částí Prahy 5 (Prokopské údolí, Vidoule). 
Byty jsou situovány v 1.–5. nadzemním podlaží, v podnoží domu budou obchodní prostory a kanceláře. Byt 4+kk o výměře 119,5 metrů čtverečních stojí včetně dvou garážových stání bezmála deset milionů korun.
 
 
ELIŠKA, NEJVYŠŠÍ OBYTNÁ BUDOVA U NÁS
Stavba bytového domu Rezidence Eliška v pražských Vysočanech, který je s 93,6 metru nejvyšší čistě bytovou budovou v České republice, byla v polovině letošního roku ve svém nejvyšším bodě. Rezidence na křižovatce ulic Freyova a Ocelářská má 25 nadzemních pater. Její výška je mimo jiné výsledkem jednání s Prahou 9, která chtěla na tomto území vytvořit výškovou dominantu, která by tak opticky kompenzovala rozlehlost nedaleké sportovní arény. O byty, jejichž cena začíná na 1,1 mil. korun včetně DPH za necelých 23 metrů čtverečních až po penthousy o výměře víc jak 306 metrů čtverečních v ceně 33 milionů je podle investora velký zájem a  většina bytů v Elišce je prodaná. „Dosud jsme prodali 220 bytů z 282, které jsme uvolnili do nabídky,“ řekl předseda představenstva společnosti Rezidence Eliška Vladimír Lederer. Bytů je v domě celkem 355, zbývající jsou určené k pronájmu. Jde hlavně o jednotky v nižších patrech, které mají výhled na okolní tovární haly. 
Pro mladé zájemce o bydlení v Elišce nad sto metrů čtverečních je připraveno při placení něco navíc: bonus ve výši 3,9 procenta a další dvě procenta na každé, byť i očekávané, dítě do 18 let. 
Stavba začala v říjnu 2011, skončit by měla letos v říjnu či listopadu. Součástí domu bude parkoviště pro 130 aut, 99 garáží v suterénu, fi tness centrum, kavárna, nonstop recepce a další služby. Výhradním prodejem bytového domu je společnost Gaudí. 
 
 
 

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty