Projekty, které vás chytí za srdce

Co člověk, to jiné touhy. V bydlení to platí dvojnásobně. Někdo se snaží co může utéct ruchu velkoměsta a sní o útulném domku uprostřed zeleně, jiný naopak touží mít vše maximálně pár desítek metrů od svého bytu a centrum města je pro něj tedy ideální. Výběr developerských projektů je naštěstí tak bohatý, že uspokojí každého…  

 
 
KLIDNÁ ADRESA U CENTRA PRAHY
 
Na samotném okraji širšího centra roste rezidenční projekt Na Vackově, který je druhou etapou navazující na úspěšný projekt Alfarezidence. Atraktivní bydlení v klidné části Žižkova nabízí nejen skvělé spojení se srdcem Prahy, ale navíc i klid pro rodiny. Na Vackově, to jsou tři nově vznikající objekty kolem ulice Olgy Havlové, které nabídnou 202 bytů s dispozicemi 1+kk až 4+kk. Tento developerský projekt je atraktivní zejména pro ty, kteří hledají bydlení se skvěle vyváženou cenou a kvalitou. Navíc na místě, které směřuje k tomu, aby se v budoucnosti stalo jedním z moderních center Prahy. Horní Žižkov totiž v následujících letech čekají velké změny. Zatímco v oblasti Nákladového nádraží, v návaznosti na Olšanskou ulici, v příštích letech vznikne nová obchodní čtvrť, přilehlá lokalita Na Vackově si uchová svůj komorní rozměr a měřítko, které odkazuje na charakter a historický odkaz okolní zástavby. Vybavenost místa je velmi dobrá, stejně jako dopravní spojení, které se může ještě zlepšit, pokud se naplní plány rozvoje pražského metra a Vackov získá přímé spojení s centrem Prahy prostřednictvím linky metra D. Dispozice jednotlivých bytů, které jsou dobrou životní investicí, je volena tak, aby byla maximálně efektivně využita jejich plocha. Kromě 85 malých studií s dispozicí 1+kk a 26 malometrážních bytů 2+kk nabízí 81 bytů o dispozici 3+kk a 10 velkoplošných bytů 4+kk. Prostor bytů je řešen tak, aby byla maximálně zajištěna vzdušnost a přísun přirozeného denního světla. Architektonicky čisté řešení, které vzešlo z pera studia MS Architekti, pracuje s maximálně pětipodlažními budovami, které nabízejí nejen metropolitní byty s balkony a lodžiemi, ale také prostorná zákoutí, umístěná mezi jednotlivými objekty, kde své místo naleznou přízemní byty se zahrádkami.
 
 
BYDLENÍ V SOUSEDSTVÍ GOLFOVÉHO HŘIŠTĚ? SKVĚLÉ!
 
Rezidence Golf Hostivař je unikátní projekt s nadčasovou architekturou a prvky funkcionalismu, který právě vzniká v těsném sousedství areálu Golf Hostivař. Po svém dokončení bude k dispozici zhruba stovka luxusních rodinných domů s dispozicemi od 4+kk a také nové devítijamkové hřiště vznikající zároveň s rezidencí. V blízkosti rezidence se nachází také sportoviště s kurty na squash či tenis, plaveckým bazénem i fotbalovým hřištěm. K rekreaci láká i nedaleký lesopark Hostivař či Hostivařská přehrada, která svou rozlohou – 43,8 ha zaujímá prvenství mezi vodními plochami v Praze. V lokalitě najdou rezidenti i vše ostatní nezbytné pro běžný život – kvalitní restaurace, obchody, školky, školy i MHD.
Pro maximální komfort budoucích majitelů je areál budován jako uzavřená oblast s omezeným vstupem a vjezdem pouze pro obyvatele rezidence a jejich hosty.
První etapa je již dokončena a od podzimu 2013 také obývána. Druhá etapa výstavby (21 RD) bude dokončena ve standardu shell & core již na konci tohoto roku. Rodinné domy z druhé etapy výstavby nabízí realitní kancelář Lexxus Norton a ceny domů včetně pozemku začínají již na 10,5 milionu korun. Čtyřicet rodinných domů ze třetí etapy výstavby se bude realizovat od podzimu roku 2014 a dokončeny budou v roce 2016.
 
 
KOUZELNÉ DOMY V ANGLICKÉM STYLU NA OKRAJI METROPOLE
 
Stylové bydlení vyrůstá také v exkluzivní lokalitě v obci Dobřejovice, ležící na okraji Prahy. Zájemcům tam jsou k dispozici nejen kompletně zasíťované pozemky, připravené pro okamžitou stavbu rodinných domů nebo dvojdomů, ale také pozemky včetně domu na klíč.
V současné době v návaznosti na předchozí etapy na těchto pozemcích nabízí společnost PMS rovněž výstavbu jedinečných rodinných domů v anglickém stylu. Tento projekt je z hlediska architektonického zcela výjimečný, nabízí klientům obytný soubor v jednotné architektuře s využitím prvků tradiční staroanglické architektury. Projekt se vrací k velice zajímavé, kvalitní a účelné architektuře, která se zejména v Anglii staví úspěšně už několik staletí.
Lokalita Dobřejovic je v posledních letech hojně vyhledávaným místem pro trvalé bydlení. Důvodem je dobrá občanská vybavenost, výborná dopravní dostupnost autem, autobusem na metro, blízkost nákupního a společenského centra Průhonice-Čestlice či přírodních parků.
 
 
UŽIJTE SI KRÁSU POLABSKÉ NÍŽINY
 
Pro každého, kdo už je unavený hektickým velkoměstem a touží po originálním bydlení ve vlastním domku, v krásné přírodě a přitom přece jen na dosah města (třeba kvůli zaměstnání), může být zajímavou možností nového bydlení projekt Natura Čakovičky. Ten se nachází ve stejnojmenné vsi ve středočeské Polabské nížině v okrese Mělník, ale přitom jen pár desítek minut od pražských Letňan.
Tento projekt nabízí šest variant rodinných domů, z nichž každá je detailně a pečlivě promyšlena pro maximální pohodlí s důrazem na kvalitu celkového provedení. Varianty nabízí dispozice 4+kk s garáží i bez garáže, nebo dispozici 5+kk. Zastavěnou plochu až 149 m2 navíc doplňuje půdní prostor o ploše cca 32 m2.
Domy jsou převážně samostatné, ale developer nabízí i varianty, které mají společnou stěnu. Pozemky s výměrou od 800 m2 nabízí dostatek prostoru pro vybudování okrasné zahrady, dětského hřiště nebo bazénu. Domy, které jsou z pera renomované architektonické kanceláře ADR, s.r.o., jsou realizovány ve vysokém standardu provedení s prodlouženou tříletou zárukou na jakost stavby.
 
 
CHYTRÉ BYDLENÍ V NOVÝCH BUTOVICÍCH
 
V rámci projektu SMART BYTY v Nových Butovicích vzniknou ve dvou etapách dva bytové domy, které nabídnou ke třem stovkám bytů. Ty budou, jak už se u bytů Trigemy stalo standardem, energeticky úsporné, a nově navíc přibudou rozvody pro technologie inteligentního bydlení. Projekt je nejen citlivě zasazen do stávající zástavby, ale snaží se také rozvíjet lokalitu Nových Butovic, která je důležitou dopravní křižovatkou a roste její význam jako administrativního a ob- chodního centra.
Poté, co se prodalo na 100 bytů v rámci I. etapy projektu SMART BYTY, ohlašuje společnost Trigema a.s. spuštění předprodeje II. etapy projektu. Ten připadne na první lednový týden roku 2015. Zájemci o byty z druhé etapy se mohou zaregistrovat na www.smart-byty2.cz už teď a zajistit si přístup k exkluzivním informacím (a možnost rezervace nejlepších bytů) o zhruba měsíc dříve než ostatní.
„Klientům, kteří mají o bydlení aktivní zájem, dáváme možnost dozvědět se podstatné novinky dřív, než ostatní a využít možnosti výběru z kompletní nabídky nové etapy,“ popisuje zakladatel společnosti Trigema Marcel Soural myšlenku webových stránek.
Zájem o nové byty se předpokládá velký, vždyť za šest měsíců bylo prodáno 70 % bytů I. etapy, která započala před prázdninami, a do bytů se bude možné nastěhovat na konci roku 2015. Výstavba II. etapy pozvolně naváže na první fázi a bude dokončena na podzim 2016.
Kromě moderního bydlení za ceny srovnatelné s běžnými novostavbami vzniknou v projektu i prostory pro obchody, služby, galerie pro české fotografy spojené s kavárnou a zrekonstruovaný bulvár pro umělecké vyžití. Přibude zde tak přirozený prostor pro odpočinek i získání nové inspirace.
 
 
DOLNÍ POČERNICE: ŽIVOT V KOMFORTU I V SOULADU S PŘÍRODOU
 
Do některých míst je opravdu velmi snadné se zamilovat. Patří mezi ně nové viladomy v Dolních Počernicích od developera Sekyra Group. Vaši novou lásku podtrhne klidné ráno plné ptačího zpěvu nebo třeba večerní procházka vilovou čtvrtí k zámeckému parku. Do centra Prahy to máte kousek, klidně i na kole, pokud se vám ale nebudete chtít, stačí využít hromadnou dopravu.
O bydlení v Dolních Počernicích je stále velký zájem, takže v tuto chvíli jsou k dispozici poslední tři byty v nízkoenergetickém standardu, který je šetrný k přírodě i vaší peněžence. Viladomy mají vlastní parkování a perfektní občanskou vybavenost, ať už chcete mít poblíž školu, bankomat, restauraci, úřad nebo obchody – vše máte po ruce a všude pohodlně dojdete pěšky.
 
 
MĚSTO NA DLANI, PŘÍRODA NA DOSAH
 
Projekt 142 Radlická, který na první pohled upoutá ojedinělou architekturou, začal vyrůstat koncem roku 2013 na svažitém pozemku mezi Malvazinkami a Radlickou ulicí v Praze 5. Ve spodní části budovy vzniknou komerční prostory, které vytvoří přirozenou akustickou a vizuální clonu pro výše položené byty. Projekt nabídne celkem 995 m2 kancelářské plochy třídy A a je ideálním prostorem pro menší a středně velké společnosti, které ocení netradiční design, vysoký standard vybavení a perfektní dostupnost. Rezidenční část bude zahrnovat 35 bytových jednotek – od menších 1+kk až po dvoupodlažní high-class mezonet. Dokončení stavby je plánováno na léto 2015.
Poloha projektu splňuje veškeré nároky aktivního člověka. Ať chcete podniknout cokoli, jít na golf, tenis, zaplavat si nebo pro ranní noviny, máte vše na dosah. V pěší dostupnosti se nachází základní i mateřská škola, metro je jen pět minut chůze. Do Malvazinek se pohodlně dostanete pěší lávkou v zadní části domu, z ulice Radlické vznikne hlavní vstup do domu a vjezd do podzemních garáží.
Byty s výhledy na východní a západní stranu budou velkými francouzskými okny spojeny se zelení ve svahu. Část bytů má také vlastní předzahrádky, jejichž kaskádový rytmus umožní budoucím majitelům pocit soukromí a vyhlídku do údolí. Na dominantní jižní straně budovy vzniknou terasy, které zároveň poslouží i jako sluneční clony. V horních ustupujících podlažích budou umístěny velké byty s velkorysými střešními terasami.
 
 
LUXUSNÍ BYDLENÍ V NEJVYŠŠÍM BYTOVÉM DOMĚ V ČESKU
 
Téměř před rokem v srdci Vysočan vyrostl nejvyšší bytový dům v České republice – Rezidence Eliška. Díky pětadvaceti nadzemním podlažím strukturovaným do dvou k sobě přiléhajících věží a výšce 94 metrů se Eliška stala novou dominantou Prahy. Velká vstupní hala s nonstop recepcí, vlastní fitness centrum, kavárna s terasou a kompletní bytový servis jsou opravdu něčím, co jiné rezidenční projekty srovnatelného typu neznají. Developer nyní prezentuje nabídku posledních velkých bytů, situovaných v nejvyšších patrech budovy. Tyto byty jsou připraveny naplnit představy o bydlení i těch nejnáročnějších klientů.
I když velkometrážních prémiových bytů zbývá už pouze jedenáct, zahrnují pestrý výběr bydlení od bytů o výměře 120 m2 s prosklenou lodžií, přes dva unikátní mezonety o 145 m2 s velkými terasami, až po zlatý hřeb Elišky – přes 300 m2 velký Penthouse v celém nejvyšším podlaží včetně osmdesátimetrové plochy tří teras orientovaných na všechny světové strany. Některé z bytů jsou zcela dokončené včetně podlah, dveří a koupelen, v dalších si mohou kupující ještě zvolit vlastní vybavení. Dispoziční řešení a vybavení Penthousu jsou dílem kanceláře AI DESIGN, architektů Evy Jiřičné a Petra Vágnera.
V nižších patrech Rezidence Eliška je v nabídce developera posledních několik bytů 1+kk nabízených v programu „garantovaný výnos“, což je služba pro ty, kteří chtějí, aby jim koupený byt vydělával, a nechtějí mít starosti spojené s nájemními vztahy, ani nést rizika jeho neobsazenosti. Veškeré vybavení „investičního bytu“ včetně kuchyňské linky a náklady na provoz a údržbu bytu platí developer. Ten také garantuje roční výnos 3,1 %.
 
 
KRÁLOVSKÉ BYDLENÍ NA VINOHRADECH 
 
Pražské Vinohrady patří dlouhodobě mezi nejvyhledávanější a také nejprestižnější lokality pro bydlení v Česku. Rezidence Korunní je rezidenčním projektem, který ideálně vyjadřuje kosmopolitní povahu města a zároveň respektuje soukromí, které je pro každého z nás tak důležité. V současné době jsou v prodeji ještě čtyři byty v architektonicky velmi zajímavém domě se čtvercovým půdorysem.
Kromě toho, že zájemci o bydlení na Vinohradech mají celé město doslova na dlani, najdou uvnitř novostavby dvůr s vodní plochou, zelení a lavičkami. Ze dvora je pak přímý vstup do jednotlivých sekcí komplexu. Díky tomu i na tak exponovaném místě mohou najít dostatek klidu a příjemné místo, kde se budou potkávat se sousedy a přáteli. Takové bydlení je v bezprostřední blízkosti centra metropole unikátem.
 
 
PARK HLOUBĚTÍN: PASIVNÍ BYDLENÍ PRO AKTIVNÍ ŽIVOT
 
Při pořizování nového bydlení stále častěji počítáme, na kolik nás vlastně vyjde v dlouhodobém horizontu. Ano, jde zejména o spotřebu energií, které se na našich životních nákladech podílejí nemalou měrou. Jak by se vám tedy líbil útulný byt, ve kterém nebudete platit mnoho? A navíc budete žít ve zdravém prostředí s perfektním dopravním spojením se zbytkem metropole? Právě to nabízí pasivní projekt Park Hloubětín v Praze 9, kam se už navíc můžete zajít rovnou i podívat na to, jak takový byt vypadá.
Developerská společnost JRD, jednička na českém trhu energeticky úsporného bydlení, na konci léta zahájila výstavbu druhé etapy, během níž postaví další z celkem tří budov v energeticky nejkvalitnější třídě A – dům C s 58 novými byty. A zájem je obrovský, ještě před zahájením stavby byla bezmála třetina bytů prodána. Dokončení domu je přitom plánováno na konec příštího roku.
První budova B, bude dokončena už na přelomu tohoto a příštího roku. „Byty v Parku Hloubětín prodáváme ještě před jejich dokončením. Z první etapy je tak volných už jen několik jednotek. A protože z druhé etapy máme prodáno už přes 40 %, uvedli jsme na trh i byty z poslední fáze v domě A, s jehož výstavbou začneme letos v prosinci,“ říká Jan Řežáb, majitel společnosti JRD a dodává, že lidé stále více oceňují kvalitní provedení, dobrou lokalitu a možnost úspory provozních nákladů, díky čemuž se jim počáteční investice rychleji vrátí.
„Podle našich výpočtů je možné během roku uspořit téměř 27 000 korun.“ 
 
 
 
 
 

 

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty