Stockholm pokračuje ve své modernizaci. Tu nám představují nové byty i „plovoucí“ sportovní hřiště

Švédské hlavní město plánuje moderní rekonstrukci, která nám přinese až 120 tisíc nových bytů a také nové sportovní hřiště.

V rámci nových bytů je třeba uvést, že je vše odvozeno od nárůstu populace. Švédská vládní agentura se nechala slyšet, že současný přírůstek je jen jakýmsi začátkem rozšiřování města, jež by se v následujících deseti letech mělo rozrůst až o dalších 700 tisíc nových bytových jednotek.

Zaměříme-li se však na to, co tu máme nyní, pak se jedná o novou čtvrť zvanou Stockholm Loop. Ta byla navržena ateliérem Belatchem, jenž si hned na úvod musel poradit s nelehkým úkolem, jak do města přidat tolik nových „příbytků“, a to bez toho, aniž by narušil klasickou infrastrukturu.

Výsledné řešení nakonec ukázalo na jedinou logickou volbu, kterou nám představují stavby na samotných krajích města. Díky tomu by základní silnice, vlakové tratě či trasy metra měly být zachovány.

Daný krok navazuje na jistou rekonstrukci stávajících budov, na nichž se podepsal čas. Cílem tohoto úkolu je zajistit barevné a moderní sladění s novými objekty, jaké zde budou v blízké době vybudovány.

Druhou zajímavou věcí, která se také nese pod podpisem nového nádechu, je sportovní hřiště, které má být postaveno na vodě. Jak se k němu diváci dostanou, to zatím není popsáno, ale dá se počítat, že bude vybudována nějaká „podvodní cesta“.

Vývoj celého projektu bude určitě zajímavé sledovat a my se s vámi naopak rádi podělíme, jakmile budeme vědět opět něco více.

Speciály

Aktuality

Architektura

Byt

Developerské projekty

Ze zahraničí