V australském Melbourne nám vyrostou dva architektonické skvosty se zahradami

Výrazná stopa nizozemského ateliéru UNStudio bude k vidění i v australském městě Melbourne, kde se nám již teď rodí příprava na dvě famózně vypadající zkroucené věže se zahradami.

A my aniž bychom si to uvědomovali, tak se v současné době jedná o jednu z nejsledovanějších staveb nejenom na protilehlém kontinentu, ale navíc v celém světě.

Dynamicky zkroucené mrakodrapy na předměstí Southbank mají být nejvyšším a zároveň největším skvostem města, které již tak každoročně navštíví řada turistů.

Kromě nevšedního tvaru jsou dalším netypickým designovým prvkem stromky, jež budou tvořit srdce jakési pomyslné zahrady. Podle všeho se s touto prazvláštní, avšak velice půvabnou úrodou setkáme v každém patře.

Zatímco jedna věž by se nám měla tyčit až do výšky 360 metrů, ta druhá pak bude mít metrů 246. Obě dvě však mají být na zemi propojeny, přičemž ze střechy této „přípojky“, po níž se lidé budou smět projít, uvidíte oba vysoké artefakty pěkně zblízka.

Největší dojem při vnějším pohledu budí dřevěná fasáda, do které skvěle zapadne zelená úroda, která ji má obklopovat.

Neméně působivé to bude i vevnitř, kde se kromě moderního nábytku setkáme se vším potřebným. Tím jsou myšlena jak místa na občerstvení, tak i kanceláře, lázně, posilovny, obchody či technologická centra.

Speciály

Aktuality

Architektura

Byt

Developerské projekty

Ze zahraničí