V odlehlé čínské krajině vyroste nadčasové konferenční centrum

Čínské hory jsou samy o sobě velkou inspirací nejen k natáčení filmů, ale také k relaxaci. Právě to byl důvod, proč se skupinka lidí rozhodla vybudovat na odlehlém místě konferenční centrum, které poslouží výhradně k soukromým účelům.

První myšlenka nás zavede zpátky k začátkům roku 2017, když se Fórum podnikatelů sešlo a dohodlo se na plánu, jehož realizace sice potrvá nějaký čas, avšak výsledek rozhodně bude stát za to.

Tato vyhrazená společnost se chtěla oddělit od klasického městského shonu, a proto dala jednoznačně přednost venkovu. Dané místo by nás tedy mělo zavést kamsi do hor na severovýchodě Číny, kde již teď pomalu roste nová konferenční hala.

K oné výstavbě byl povolán slavný ateliér MAD, jenž dostal za úkol přijít s designovým návrhem, co by splynul s blízkou krajinou a jejími mnohdy nepředvídatelnými podmínkami. Řeč je pochopitelně o sněhu nebo vánicích.

Architekt Ma Yasong se tedy se svými druhy vrhl do práce a světu představil první návrhy, jak bude celý projekt vypadat, až bude hotov. Jedná se o organicky tvarovanou halu, jež dokonale svými hladkými liniemi zapadne do místního zasněženého prostředí.

Konferenční centrum, jehož výstavba má trvat až někdy do roku 2020, bude obsahovat čtyři celkově čtyři podlaží, v nichž se nadále bude nacházet posluchárna (až pro 365 lidí), konferenční místnost (pro 1000 lidí) nebo menší zasedací místnosti s výstavními plochami.

Celý interiér se ponese hlavně na dřevěných prvních, které budou doplněny moderními vymoženostmi a rovněž pokročilou technikou. Zajímavé pro návštěvníky také bude třeba veliké střešní okno, skrze nějž se má do budovy dostávat denní světlo.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty