Bydlení „na vlaku“ táhne. Lidé nechtějí stát v kolonách

Dopravní situace ve velkých městech a na příjezdech do nich je čím dál horší, a tak není divu, že řada lidí pomalu ustupuje od bydlení mimo město tehdy, když jsou v případě dopravy odkázáni jen na svá auta. Ne, neznamená to, že by se houfně vraceli do center, i když rezidenční objekty jsou zde žádané. Trendem je stále bydlení v blízkosti měst, avšak tam, kde je dobré a rychlé vlakové spojení přímo do centra. Bez kolon na dálnici a bez posouvání se po pár metrech v denních zácpách. 

 
Bydlení v blízkosti velkých měst má mnoho výhod. Domy či byty jsou většinou v přírodě, obklopené lesy, a tak nabízejí nejen zdravý vzduch, ale i venkovní vyžití. Jsou energeticky úsporné, a tím pádem i levnější z dlouhodobého hlediska. Přitom v metropoli jste vlakem za deset až třicet minut, což je velmi často mnohem rychleji než autem. A navíc je tento způsob dopravy zpravidla podstatně levnější.
 
 
RODINNÉ DOMY NAD ŠPEJCHAREM, MNÍŠEK POD BRDY
 
Moderní a vzdušné bydlení, blízko lesů, přitom v dosahu metropole. To nabízí Mníšek pod Brdy, který leží 27 km jihozápadně od Prahy na úpatí brdského hřebene a pro své lesnaté okolí a dobrou dostupnost hlavního města je stále oblíbenější lokalitou. Nabízí totiž příjemné bydlení uprostřed zeleně ve zdravém prostředí brdských lesů, množství sportovního i kulturního vyžití, skvělé podmínky pro turistiku i cyklistiku. A navíc – s Prahou má nejen skvělé vlakové spojení, ale vede sem i Pražská integrovaná doprava. 
 
VZDUŠNÉ PŘÍZEMNÍ DOMKY 
Jedním z nových projektů moderního a vzdušného bydlení, které je blízko centra města a nenáročné na údržbu, je projekt přízemních rodinných domů navazujících na stávající zástavbu vyhledávaného městečka Mníšek pod Brdy „Nad Špejcharem“. Koncept je unikátní svými otevřenými předzahrádkami, možností výběru dispozice, obkladů, dlažeb a mnohého dalšího.
 
BYDLENÍ U BRDSKÝCH LESŮ 
Základní dispozice domků jsou 5+kk s garáží, pozemky kolem 900 m2, ve standardu najdete podlahové teplovodní topení i přípravu na krb. Výhodou projektu je developer DE BARONS INVESTMENTS s více než desetiletou historií projektů v Mníšku pod Brdy a okolí, lokální makléřka i férové financování (85 % ceny splatných až po kolaudaci a předpřejímce domu, advokátní úschova). Lidé oceňují také pěší dostupnost kompletních služeb, občanskou vybavenost i překrásnou přírodu brdských lesů. V prodeji je momentálně druhá etapa s nastěhováním v zimě 2015. Podrobné informace najdete na www.nadspejcharem.cz
 
 
REZIDENČNÍ ČTVRŤ ZÅHRADA, LYSÁ NAD LABEM
 
Promyšlený koncept sousedského bydlení a širokou škálu služeb nabízí unikátní projekt – Rezidenční čtvrť Zåhrada v Lysé nad Labem. Leží jen 25 km od Prahy a má s ní výborné vlakové spojení. Bydlet tak můžete na dosah hlavního města, přitom v krásné polabské krajině, která přímo vyzývá k procházkám či cyklovýletům. Zdejší lužní les je domovem řady chráněných rostlin a ptáků, projít se můžete po přírodní rezervaci Mydlovarský luh či se v teplých dnech vykoupat v jezeře v Sadské.
 
KONCEPT SOUSEDSKÉHO BYDLENÍ 
Zåhrada ale není standardním, „běžným“ rezidenčním projektem. Jejím základem je komunita, sousedské bydlení či cohousing. Cílem je zde vytvořit přátelský, neanonymní styl bydlení v lokalitách, jejichž rezidenti vytvářejí fungující společenství. V Zahradě tomu bude napomáhat jak architektonické řešení („lidské“ rozměry objektů, dětské hřiště, parčíky, kavárna, restaurace), tak systém služeb. Ty bude zprostředkovávat lokální intranet, na nějž bude napojen každý byt či komerční jednotka v Zahradě.
 
TŘINÁCT DOMŮ V ZELENI 
Výstavba projektu Zåhrada je rozdělena do šesti etap, při kterých vznikne celkem 13 domů s 257 byty a Pasáž Zåhrada, dům s množstvím služeb a obchodů. Promyšlené dispoziční řešení poskytuje dostatek soukromí i prostory pro trávení společných chvil. Všechny domy budou obklopeny rozlehlým zeleným parterem o rozloze téměř 14 000 m2 s altány, vodními plochami a dětskými hřišti. Obyvatele nebudou rušit ani parkující auta, protože v podzemních garážích vznikne 350 parkovacích míst. Pasáž s obchody a službami včetně bazénu, pošty či wellness centra nebude určena jen pro rezidenty, ale i pro kohokoli z okolí. Na návrhu projektu se podílely čtyři architektonické ateliéry – MS architekti, Jiran Kohout architekti, Projektil architekti a v neposlední řadě Podlipný Sladký architekti. Celý projekt by měl být dokončen v červnu 2016, řada bytů je již k nastěhování. Podrobně na www.zahradatojezivot.cz
 
 
REZIDENCE AUSTERLITZ, SLAVKOV U BRNA
 
Rezidenční projekty nevznikají jen v okolí Prahy, ale i dalších velkých měst. Slavkov u Brna je příkladem toho, jak se může rozrůstat malé město s velkou historií, které má tu výhodu, že je velmi blízko Brna. Nabízí skvělé dopravní spojení vlakem, autobusem, autem. Jde o město s plnou občanskou vybaveností, které nabízí množství kulturního i sportovního vyžití a jehož dominantou je zrekonstruovaný barokní zámek s velkým parkem.
 
VYSOKÝ KOMFORT BYDLENÍ 
Probíhající nová moderní výstavba zděných řadových rodinných domů navazuje na stávající novostavbu bytových jednotek a rodinných domů. Všechny nemovitosti v Rezidenci Austerlitz vycházejí z jednoduchých tvarů a díky promyšlenému dispozičnímu řešení nabízejí vysoký komfort užívání. Podrobněji na www.rezidenceausterlitz.cz
 
 
DUBEČNICE, ROZTOKY U PRAHY
 
Luxusní bydlení ve výborné dopravní dostupnosti do Prahy, kam se vlakem dostanete za 11 až 12 minut, což je rychlejší, než z některých částí hlavního města. To nabízí projekt Dubečnice, vznikající v Roztokách u Prahy. Velkou výhodou je nejen vzdálenost, ale i možnosti, které Roztoky a okolí nabízejí. Především jde o město s plnou občanskou vybaveností, odkud však stačí pár kroků a jste v přírodě. K procházkám zve naučná stezka, která prochází dvěma chráněnými územími, přírodní rezervací Roztocký háj – Tiché údolí a přírodní rezervací Údolí Únětického potoka. Z kilometr vzdálené Alšovy vyhlídky se nabízí rozhled na celou Prahu.
 
NADČASOVÉ DVOJDOMY A VILY 
Projekt Dubečnice developera AMADET nabízí komfortní a prostorné bydlení v rodinných domech a vilách s vlastními zahradami a kvalitní nadčasovou architekturou. První etapa už byla dokončena a prodána, vzniká ale druhá, která nabízí rodinné dvojdomy a luxusní, samostatně stojící vily. U dvojdomů (5+kk) nechybí garážové stání či terasa s navazující okolní zahradou. Celá zástavba je navržena v jednotném architektonickém stylu, který navazuje na tradici předválečné funkcionalistické moderny. Vyznačuje se jednoduchými přímými liniemi s horizontálním i vertikálním členěním, zvýrazněným pomocí barevných a bílých ploch. K nastěhování by dvojdomy a vily měly být v zimě 2014. Více na www.dubecnice.cz
 
 
 

 

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty