Město, venkov, byt či dům – vše je splnitelné

Vybírat bydlení je letos skutečně radost. Díky nabídce developerských společností si své touhy může splnit téměř každý zájemce o střechu nad hlavou. Dokazuje to procházka po právě realizovaných vybraných projektech.  

 
V posledních letech to nebývalo s nabídkou nového bydlení nejslavnější – ekonomická krize, která dusila podnikání v celosvětovém měřítku, se podepsala i na bytové výstavbě. To se ale naštěstí již podstatně mění. Svědčí o tom aktuální nabídka předních developerských společností.
 
NA VENKOVĚ, ALE JAKO VE MĚSTĚ 
Bydlet v nízkoenergetickém domě obklopeném zelení jen pár minut od centra Prahy. I tento sen se může stát skutečností. Například v nových viladomech v Dolních Počernicích, kam se můžete ihned nastěhovat. Bytový komplex V Čeňku navazuje na stávající vilovou zástavbu v ulici Za Luhem. Zájemcům o nové bydlení tu nabízí společnost Sekyra Group celkem 53 bytů v šesti bytových domech. Ve třech nadzemních podlažích domu se nachází maximálně 10 bytových jednotek typů 1+kk a 3+kk, výjimečně i 4+kk. Každá dvojice viladomů má společné podzemní garáže. Dalším zájemcům o bydlení v Dolních Počernicích nabízí společnost Sekyra Group také 62 atraktivních pozemků o výměrách od 302 do 903 m2 pro výstavbu rodinných domů a současně 12 typů domů na klíč v nízkoenergetickém až pasivním standardu.
O budoucí podobě svého rodinného domu si může rozhodnout každý sám, dle svého vkusu a potřeb. Podle územního rozhodnutí se stačí držet maximální výšky dvou podlaží a rozlohy od 100 do 215 m čtverečních. Všechny pozemky budou kompletně připojeny k infrastruktuře – od vodovodu přes kanalizaci, plynovod až po elektrické vedení.
Najít bydlení, které v sobě bude spojovat to nejlepší z města i venkova, umožní také projekt Na Malé Růži u Rudné. Dokončení výstavby 50 zděných rodinných domků ve 2. fázi projektu plánuje jeho investor, společnost Rudná Development na listopad 2014. V současné době mají zájemci o koupi rodinného domu ve druhé fázi možnost zažádat o klientské změny dle svých potřeb a požadavků.
V případě zájmu o okamžité nastěhování si mohou zájemci vybírat z domů postavených v první fázi projektu. Ceny energeticky úsporných rodinných domů se v závislosti na dispozici a typu domu pohybují v rozmezí od 3 390 000 do 5 900 000 korun vč. pozemku, bez DPH. V areálu jsou nyní k dispozici dva vzorové rodinné domy, které je možné navštívit každou sobotu.
 
NOVÉ BYTY V CENTRU, PŘESTO V ZELENI 
Zájemcům o bydlení v Praze, kteří hledají moderně řešené a luxusní byty na Vinohradech, je určena Rezidence Korunní. Luxusní charakter rezidence není dán jen její architektonickou kvalitou, provedením a výbavou, ale také lokalitou, která je svým klidem a intimitou v bezprostřední blízkosti centra města unikátem. Rezidenční projekt společnosti Sekyra Group ideálně vyjadřuje kosmopolitní povahu města a zároveň respektuje soukromí. Budoucí obyvatelé novostavby uvnitř naleznou dvůr s vodní plochou, zelení a lavičkami. Ze dvora je přímý vstup do jednotlivých součástí komplexu, který tvoří tři části – Boulevard, Villa a Industrial. 
Severní část komplexu Boulevard je tvořena osmipatrovým bytovým domem s balkony. Zájemci o moderní bydlení v Praze zde ocení nejen vnitřní prostorové řešení a vybavení, ale také výhledy na Strašnice, Bohdalec, Vršovice, Nusle, Pankrác a Vinohrady, či zejména ve večerních hodinách, na nádherně osvětlenou Žižkovskou televizní věž.
Východní a jižní část Rezidence Korunní s názvem Villa, je určena nadstandardnímu bydlení. Její výška se postupně svažuje směrem k ulicím Hradešínská a Říčanská a ve svém nejnižším bodě citlivě naváže na stávající zástavbu městských vil, které na Vinohradech vznikly na začátku minulého století.
Západní nadstandardní část Rezidence Korunní – Industrial se odlišuje svým technickým pojetím nadstandardního bydlení, jako jsou např. hliníková okna a kovové zárubně. Přesto nejsou nové byty v komplexu Industrial chladné, studené nebo strohé. Naopak. Jak je u bydlení obvyklé, krása je v detailu. V Rezidenci Korunní již zbývá sedm volných bytů, proto neváhejte a investujte do svého vysněného bydlení.
Neopakovatelnou příležitost pro nadčasové bydlení v těsné blízkosti historického centra Prahy Malé Strany a poblíž golfového hřiště Motol nabízí společnost SATPO v moderní Rezidenci Sacre Coeur2. Projekt s půdorysem podkovy a šesti vchody bude mít 6 nadzemních podlaží. Vedle 8 loftů, umístněných v prvních dvou patrech, zde bude celkem 72 apartmánů zabírajících třetí až páté patro o velikosti 1+kk až 6+kk a 5 penthousů přímo na střeše objektu.
Bytové jednotky v sobě skrývají úžasné výhledy, kvalitu srovnatelnou s nejvyššími světovými standardy a funkčnost v každém ohledu. Ve dvou podzemních podlažích budou umístěny sklepy a celkem 109 parkovacích stání, která ještě doplní 19 venkovních míst přímo před recepcí rezidence. Součástí Rezidence jsou i komerční prostory k prodeji či dlouhodobému pronájmu, které se nachází v přízemí a jsou vhodné pro kanceláře, prodej výrobků a služeb, kavárny. K nemovitosti náleží i terasy a prostorné zděné sklady.
Perfektní dostupnost je vždy jedním ze základních kamenů kvalitního bydlení. Tyto požadavky splňuje elegantně navržený rezidenční komplex SPIRITKA ve známé prestižní čtvrti Prahy 5 pod Ladronkou, kousek od Hřebenek. Společnost BM Develop nabízí v Rezidenci SPIRITKA 13 prostorných bytů, 4 designové řadové domy a unikátně řešenou solitérní vilu pro příjemné a moderní rodinné bydlení v klidné lokalitě využívající všech výhod velkoměsta. Samostatně stojící moderní vila je vhodná jako exkluzivní sídlo vedení společnosti, dům lékaře a jeho praxi, či luxusní designový showroom. Projekt bude dokončen ve čtvrtém čtvrtletí roku 2014. K nastěhování budou byty, domy i vila v lednu 2015 a na jaře již mohou rezidenti sportovat v blízkosti svého domova na Ladronce. Zařízený vzorový řadový dům bude k dispozici od července 2014.
 
PRAHA JAKO NA DLANI 
Unikátní rezidence Eliška v pražských Vysočanech je s 25 nadzemními patry a 368 byty nejvyšší bytový objekt v České republice. Stavba byla dokončena na konci roku 2013 a v současné době už je plně funkční. Obyvatelé využívají kavárnu a fitness centrum, které jsou přímo v objektu a chválí také recepci s 24hodinovou službou. V současné době nabízí developer projektu REZIDENCE ELIŠKA a.s. na prodej několik lodžiových bytů v nevyšších podlažích s výhledem na celou Prahu. K mání jsou také dva mezonety s terasami, a v nejvyšším patře luxusní penthouse s podlahovou plochou 312 m2 a terasami na všechny světové strany. Všechny byty jsou dokončené tak, aby si budoucí majitel mohl vybrat vybavovací předměty, podlahové krytiny a obklady.
 
 
 

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty