Brněnský architektonický ateliér AiD team postavil nedaleko Valtic vinařství Obelisk

Tam, kde bývala dřívější rota pohraniční stráže, tam se dneska najde moderní kamenná budova, která je obklopena vinicemi, jež na člověka zapůsobí tradiční kouzelnou moravskou atmosférou.

Budova, která se nově tyčí na jihu Moravy nedaleko Valtic, je inspirována antickým chrámem. Nahlédneme-li dovnitř, najdeme zde vše potřebné, co bychom mohli očekávat. Vše od výroby vína přes dobré ochutnávky až po báječné ubytování.

Lze tedy říct, že budeme-li přes jaro nebo léto přemýšlet nad báječným výletem, který bychom si rádi vychutnal v rámci České republiky a přitom bychom byli milovníky dobrého pití, zejména pak vína, pak se pro nás nenajde lepší místo.

Krásný klid je obohacen o rozlehlé vinice, podél nichž vede cesta, tudíž se i my můžeme po tomto zeleném horizontu projít a vychutnat si příjemnou procházku.

Působivá je pak samotná architektura díla, které tvoří srdce všeho dění. Úvodní hala a reprezentační místnosti zaujmou na pohled. Stropní dřevěná stěna poté indikuje přírodní prvky a navodí nás do té správné nálady s okolní krajinou.

Návštěvníci, jež měli možnost toto místo již navštívit, si pochvalují především výhled na vinice, a to z pozice otevřeného loubí. Zkusíte to také?  

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty