Karlovo náměstí se postupně dočká úprav, které navrhl německý ateliér

Nová podoba všude, kam jenom oko dohlédne, a opět inspirace z ciziny. Karlovo Náměstí v Praze se dočká své dlouho vyhlížené proměny, která by měla každým okamžikem odstartovat.

Návrhem bylo pověřeno německé studio Rehwaldt Landschaftsarchitekten, jemuž budou vypomáhat čeští BY Architects a česká dopravní kancelář.

Jak nám bylo uvedeno, celý projekt se rozdělí na několik etap, přičemž ta první, jíž nazýváme jakýmsi základním stavebním kamenem, začne už v roce 2019.

Nejedná se o proměnu za noc, nýbrž o běh na dlouhou trať. To, co se může zdát na první pohled lehké, potrvá dlouhých 30 let. Předpokládaná doba ukončení je až v roce 2048.

Co se od této magické proměny dá očekávat? Hlavní změna umožní lepší průchod parkem těmi nejvíce využívanými cestami, uvádí zástupci IPR Praha. Rozlehlé trávníky pak budou sloužit k potencionálnímu odpočinku.

Nově nám na jižní části vyroste kavárna, kterou doplní příjemné dětské hřiště. Střed parku by pak mohly zdobit různé venkovní výstavy.

Působivý vzhled zajistí vyhrazeným cestám nová dlažba, která v sobě ponese QR kódy, jež nás budou odkazovat na historii náměstí.

Kompletní rekonstrukce čeká také část parku okolo Novoměstské radnice, kde nám jsou nově přislíbeny společenské události, a dokonce i trhy.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty