Mendlovo náměstí v Brně se dočká moderního nádechu

Jen jsme si představili vizi evropských vlakových nádraží budoucnosti, jež se mimo jiné dotknout také velkých měst České republiky, přišla k nám zpráva, že se Mendlovo náměstí dočká magické proměny.

Jak už tomu bývá zvykem, město vyhlásilo soutěž, do níž se zapojila celá řada architektů, kde měl nejúspěšnější návrh dostat zelenou k přenesení svých ideálů ve skutečnost.

V našem případě se jednalo o dvojici pánů Michala Palaščáka a Michala Poláše, kteří budou mít tu čest vzít celou práci do svých rukou.

Vítězný návrh nás zaujme svou nadčasovostí, která se opírá o skvělou symbiózu moderního pojetí náměstí s typickou historickou nástavbou.

Daný plán sice bude vyžadovat rozšíření plochy, kterou zahrnuje i přilehlý park, ovšem s tím už by neměl být takový problém.

Nová podoba náměstí má potěšit všechny obyvatele Brna, kteří zejména v letních horkých dnech strádají.

Kousek před pivovarem se bude nacházet téměř dvojnásobně tak velký park, v němž budou zasazeny stromky, které poskytnou nejen stín, ale i čerstvý vzduch.

Zástupci města počítají, že si nová podoba Mendlova náměstí v srdcích občanů rychle získá své stálé místo, na jehož návštěvu se budou vždy s úsměvem těšit.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty