Na pražském Spořilově vyroste nový úsporný bytový dům

Na pražském Spořilově v ulici Choceradská položila 2. července developerská společnost GARTAL základní kámen nového bytového domu s názvem View Spořilov. Projekt, který byl díky nízké energetické náročnosti domu zařazen do kategorie A – mimořádně úsporná budova, získal v roce 2018 cenu Realitní projekt roku. Bytový dům View Spořilov, který bude dokončen v prvním kvartálu 2022, se díky své výšce 31 metrů a deseti podlažím stane nepřehlédnutelnou dominantou okolí. Výstavbu zajišťuje stavební společnost KASTEN.

Bytový dům View Spořilov developera GARTAL v pražských Záběhlicích nabídne zájemcům o bydlení 68 bytů od velikosti 1+kk po 3+kk s podlahovou plochou 35 až 79 m 2 .

Cena bytových jednotek začíná na 3 500 000 Kč. Developer nabízí kupujícím také vlastní zvýhodněný hypoteční úvěr. „Byty menších rozměrů doporučujeme jako vhodnou investici k dalšímu pronájmu.

U bytu 1+kk s balkonem lze GARTAL hypotéku získat již od splátky 8 356 Kč měsíčně. Garantovaný nájem je pak zhruba 10 328 Kč, tržní nájem odhadujeme na 12 150 Kč,“ říká Ing. Rostislav Petchenko, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti GARTAL.

Všechny byty v projektu View Spořilov mají prosklené balkony, ty v nejnižším nadzemním podlaží zase soukromé předzahrádky. Budova je velmi šetrná k životnímu prostředí a její obyvatelé se tak navíc mohou těšit na úspory energie.  Kolem domu budou vybudované také speciální nádrže na dešťovou vodu, které odlehčí kanalizaci města.

Pod domem bude majitelům bytů k dispozici 47 parkovacích stání. Pro podporu okolí, které se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst, bude v rámci výstavby na místě vybudován také parkovací dům s vlastním vjezdem a kapacitou 102 krytých a 11 venkovních parkovacích stání. Jejich prodej není podmíněn nákupem bytových jednotek ve View Spořilov a může si je pořídit jakýkoliv zájemce. Cena jednoho stání začíná na 389 000 Kč.

V okolí domu je veškerá občanská vybavenost. V bezprostřední blízkosti se nachází školy, školky, obchodní domy, parky i sportoviště. Nejbližší autobusová zastávka je přímo za domem, stanice metra C Roztyly je vzdálená pouze dvě minuty autobusem.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty