Novodobá stavba v Podkrkonoší se může pochlubit skleníkem na střeše

Čím dál více se v tom světovém měřítku začíná šířit móda, která nás odkazuje na rostliny, stromky či v tomto případě i skleníky, které rostou na střeše bytovek nebo rodinných domků. Podobného trendu se chopili i v Hořicích v Podkrkonoší.

Z úvodního nádechu bychom možná nic nepoznali, ovšem při bližším zkoumání si všimneme, že na první pohled normální stavba v sobě ukrývá cosi atypického.

Dům se skládá ze dvou základních částí, které v tom prvním případě tvoří obytné prostory, ty se nachází v přízemí, a skleníku. Ten pro změnu najdeme v horním patře.

Ač se to nezdá, obě tyto patra jsou od sebe konstrukčně oddělena. Do obytné zóny se dostaneme přes krytou terasu, zatímco do skleníku vede cesta zvenčí po schodišti.

Interiér domu klasicky nabídne obývací prostor, kuchyňku, ložnici, koupelnu a chybět nebude ani pracovna. Místnosti jsou od sebe děleny posuvnými okny či dveřmi.

Za podpisem tohoto úchvatného domku, který stojí jinak v klidném prostředí, stojí pražský ateliér Richard David Architekti, jimž se podařilo spojit nadčasové materiály s ladnými barvami blízké budoucnosti.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty