Abú Dhabí se rozroste o kostel, synagogu a mešitu. Vzhledem byste je od sebe nerozeznali

Že si jsou věci na oko podobné takovým způsobem, že je od sebe můžete jen těžko poznat, to jsme už zažili několikrát, nicméně u budov je to spíše vzácností. Přesto se na tomto ladném nádechu snažili svézt mistři z britské dílny.

Ateliér Adjaye Associates vyhrál mezinárodní architektonickou soutěž, díky čemuž si vysloužil hlavní slovo v dalším vývinu už tak rozkošného města.

Nový projekt s krycím názvem The Abrahamic Family House, který roste na ostrově Saadiyat, budou tvořit tři základní stavební objekty. Jedná se o synagogu, mešitu a kostel.

Jak už jsme mohli dle záměru vyčíst, půjde o tři náboženské budovy, jejichž účelem je vyhovět návštěvníkům ze všech koutů země, co se zde pravidelně sjíždějí.

Zajímavostí je, že až budou všechny tři stavby dokončeny, budou se od sebe lišit jen designem formou tzv. podpůrných sloupů. Barvy a velikosti budou jinak pro všechny tři budovy stejné.

Příjemné má být i okolí, do něhož se všechny nové přírůstky zasadí. Bude se totiž jednat o rekreační oblast plnou zeleně doplněnou o místa k odpočinku.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty