Aero Hive navrhl Suraksha Acharya

Aero úl je dýchací entitou. Dech této budovy se projevuje vertikálními membránami ve formě zelené oblohy, které se chovají jako plíce, s příjmem kyslíku a odstraněním oxidu uhličitého.

Tato výměna je způsob přirozeného větrání a je preferovanou volbou při pokusu o dodávání čerstvého vzduchu do jakéhokoli prostoru kvůli nízkým energetickým nárokům. Průtok větru do vnitřních prostorů se provádí za použití větrné pumpy a efektu "Venturiho" přes průchozí zelené membrány, které jsou orientovány směrem k převládajícímu větru. Aerodynamický architektonický design je realizován s ohledem na orientaci budovy, polohu, tvar a variace plánu.

Po algoritmickém procesu návrhu následovalo vytvoření diferencované řady šestihranných podlahových desek, které variabilní měřítko mění na základě environmentálních kritérií, funkční aspekty, strukturní logiky a estetické parametry. Parametrické modelování a výpočetní simualce, jmenovitě sluneční sluneční sluneční záření a CFD analýza, byly provedeny za účelem ověření klimatických účinků kroucení geometrií. Klíčem k těmto formám adaptace je vztah budovy k jejich prostředí a kontextuální síly, které formují vývoj formy a environmentální chování.

 

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty