Bytové domy ve tvaru mořských vln jsou k vidění v dánském Velje

Nevšednost, netradičnost, ale přesto nadčasovost a naprostá originalita. To jsou základní rysy, s kterými se nám prezentuje další univerzální kousek, o nějž se nyní postaral architektonický ateliér Henning Larsen.

Půvabná změna se podepsala na dánském městě Velje, kde se původně o přestavbě začalo mluvit už před dvanácti lety. Tehdy však finanční situace nebyla zcela optimální a ani plány ještě nebyly úplně vyladěny, a tak se s přetavováním vizí ve skutečnost muselo chvíli počkat.

Čas sice plynul dál, pomalu se na dané plány zapomínalo, až se objevil světlý zábřesk a spolu s ním přišla i nová naděje, která odhalila tu pravou krásu jindy nevšedního návrhu. Ateliér se dal do práce a začal stavět obytné území, které při pohledu z dálky připomíná půvabné vlnobití.

Jednoduchý tvar budovy, od jejíhož neotřelého designu se můžeme inspirovat na mnoha územích po celém světě, byl pětkrát okopírován mezi obytné údolí. Výsledná podoba se tedy opakuje jako přes kopírák, avšak rozhodně to stojí za to.

Celý komplex pojímá až 140 bytových jednotek, do nichž se budoucí majitelé mají možnost stále ještě nahlásit. Všechny byty se mohou pochlubit skvostným výhledem na obě strany. Kdybyste i vy měli zájem se zde zabydlet, měli byste počítat s cenou pohybující se o okolo 6,5 milionů korun (převodem na naši měnu).  

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty