Čína postavila muzeum, které je ukryté v zemi

Zajímavost v podobně tzv. „hobití skrýše“ byla vymyšlena v čínském městě Changzhou, kde bylo postaveno muzeum, jehož krása nadchne už jenom navenek.

Nový architektonický projekt se rozléhá na užitečné ploše dvanácti tisíc čtverečních metrů a jeho konstrukci tvoří hlavně hliníkové plechy.

Účelem této stavby bylo splynutí s okolím, k čemuž má posloužit i přírodní nátěr v hnědých odstínech, který vhodně doplňuje přilehlé stromky s jezerem.

V přízemí muzea se nachází výstavní hala a obchod se suvenýry. První patro pak náleží kancelářím s výukovou místností a druhé patro pojímá všechny hlavní výstavní části. Ty mají být údajně čtyři.

Během návrhu díla nebyla opomenuta ani možnost kocháním se přírody, a tak na samotném vrchu budovy máme střešní zahradu.

Výstavba projektu trvala něco málo přes jeden rok. Za jeho podpisem stojí šanghajské studio Crox, jehož plány spatřily světlo světa v roce 2018.

Okolo muzea se nachází několik cestiček, k nimž jsou přiřazeny také lavičky. Dané místo může tedy sloužit rovněž jako odpočinková zóna.

 

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty