Dánsko představilo vizi čerpacích stanic budoucnosti

Čím více to sledujeme, tím více začíná být zřejmé, že se lidé opět pokusí v blízké době propojit jindy rušný městský život s přírodou. Neodmyslitelné doplňky dnešní doby se tak začínají opět obklopovat zelení, která je krásná na pohled a příjemná k dýchání.

Téže vize propojení člověka s přírodou se chytilo i Dánsko, které vůbec jako první představilo čerpací stanice budoucnosti.

V souvislosti s moderním trendem je třeba podotknout, že nadcházející léta mají patřit elektromobilům, a tak se běžné benzinky brzy promění na dobíjecí stanice, jichž je v současnosti zatím jen velmi málo. To se ale brzy změní.

Běžné dobití elektromobilu v rámci domácího prostředí trvá i několik hodin. Takovouto čekací lhůtu bychom si asi ve městě neradi představili, a proto se Dánsko chopilo myšlenky přijít s ultrarychlými dobíjecími stanicemi, které svou práci zvládnou za pár minut.

Tento projekt organizuje společnost Clever, jež šla ruku v ruce s ateliérem Coba. Společnými silami byl vymyšlen nejen způsob, jak onoho rychlého dobití docílit, ale i úspěšný design přitující pozornost.

Právě design je opět nadčasový a vyobrazuje většinu nových staveb, které se drží stejného trendu, a sice okrasné budovy, jíž má obklopit zeleň evokující svobodu a volnost.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty