Digitální mrakodrapy odstartují novou etapu města Tchaj-pej v Číně

Čína nám opět ukazuje směr, jakým se bude odvíjet dost možná už blízká budoucnost. Například ve městě Tchaj-pej roste centrum, které už jen na pohled připomíná barevnou show z Las Vegas!

Co si pod tímto pojmem můžeme představit? Jednoznačně světelnou show, hru barev a zároveň velké promítací obrazovky. To jest vize, jíž se řídil nizozemský ateliér MVRDV, jenž byl pověřen oživením již tak nespícího místa.

Velký prim tu budou hrát dva mrakodrapy, které se dostanou do centra pozornosti. Jedná se vesměs o takové obří kostky poskládané na sebe, přičemž každá z nich zaujme něčím jiným. Každá tato kostka přitom bude moct promítat svůj vlastní „film“.

Další zajímavost plyne z různě velkých kvádrů. Nejedná se však o nic nepromyšleného, nýbrž o účelný, předem plánovaný marketingový tah. V jednom patře totiž najdeme kino, ve druhém restauraci, ve třetím kanceláře a v dalším dokonce hotel.

Tyto digitální mrakodrapy o velikosti 337 a 280 metrů pak mají úspěšně splynout s celým městem, což bude slibovat neuvěřitelnou světelnou show. Prozatím se s nimi setkáme u vlakového nádraží, od něhož vedou všechny dopravní uzly.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty