Facebook pokračuje v rozšiřování svého sídla. Současnou novinku tvoří stromy na střeše

Facebook jakožto sociální sít všichni dobře známe, a tudíž i s ohledem na to, kolik osob jej využívá, nemůže být žádných pochyb, že si jeho hlavní sídlo může dovolit to nejlepší. Zpříjemnit pracovní náladu nyní mají živé stromy přímo na střeše.

Centrálu americké sítě nalezneme v kalifornském Menlo Parku, kde tento komplex na první pohled může vypadat poněkud všedně, avšak nabídne-li se nám obraz z ptačí perspektivy (za předpokladu, že nejsme zaměstnanci, abychom si to užili také zblízka), pak ihned pochopíme, čím je tento objekt tak speciální.

Klasické prvky ze skla a oceli jsou propojeny s přírodním nádechem dřevěných doplňků, jež se nám každou chvílí rozrůstají o živé kousky pro zpestření designu, ale také celkově pro novou lepší atmosféru.

Dalším nápadem, jak rozšířit toto místo, byl pověřen Frank Gehry, který měl do areálu přidat budovy pod označením MPK 21. Jak už sami tušíte, nedílnou součástí tohoto komplexu je zahrada s plně rozkvetlými stromky, které se ukrývají na jeho dřevěno-skleněné střeše.

Zaměstnanci, jichž má být jenom v této sekci až dva tisíce, mají tu možnost se zde procházet nebo si posedět, a to rovnou v několika výškových úrovních. Řekněte ale sami, komu by se chtělo v těchto relaxačních zónách pracovat?

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty