Krátký náhled do budoucnosti: plovoucí domy jako řešení pro ty, co mají rádi ticho a klid

Ač nám to může připadat jakkoliv nevšední, plovoucí domy nám symbolizují koncepty nového doma, s jejichž návrhy jsme se v několika koutech světa již mohli setkat. Vše je odvozeno od základní myšlenky ticha a klidu, jelikož to jsou základní prvky, které nám symbolizuje moře či oceán.

Máme-li si to ještě o něco více upřesnit, vše se povětšinou nachází dost daleko od klasického městského ruchu, na nějž si mnozí lidé jednou navyknou, ovšem zcela určitě na něj nezapomenou. Každý z nás si jistě jednou najde svůj způsob, jak úspěšně relaxovat, a tato nabídka možností bude co nevidět ještě o něco rozšířena o kouzelnou formu plovoucího ubytování.

Z té designové stránky se můžeme vždy těšit na skvost, který ladně splyne s okolní krajinou. Nejedná se ovšem o běžnou loď jakožto dopravní prostředek, nýbrž o „zakotvený“ dům kdesi u pobřeží, jenž je úzce spjat jak s mořem, tak i pevnou plochou.

Doposud je lokalita vybírána podle toho, kde bude obyvatelům co nejvíce umožněno vychutnat si nádherný výhled na západ slunce, a to pokaždé bez toho, aniž byste museli naklánět hlavu, jelikož vždy bude tato loď ve stabilní poloze.

Co se ochrany majetku týče, můžeme se spolehnout na tradiční bezpečnostní systémy, které se dají obohatit o další vychytávky, jaké nám jen pobyt na vodě může dovolit. Navzdory velikosti se klasická okna mohou dát na místa, kam se člověk nedostane jinak než přes vchodové dveře. Jakmile však jimi jednou projde, bude se cítit jako doma.

V interiéru na nás bude čekat kuchyňka, obývací pokoj, ložnice i koupelna. V případě větších objektů pak bude standardně přiřazován i pokoj pro hosty, který si majitelé budou moct přizpůsobit svým vlastním potřebám.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty