Moderní kurník na cesty aneb Dovolená i se zvířaty

Tým švédských architektů se opět jednou překonal, když se rozhodl vymyslet neobvyklé obydlí pro „neobvyklá stvoření“. V současné chvíli zde máme příbytek pro slepice.

Pokud si myslíte, že slepice nebo kohouti nepotřebují svůj cestovní přívěs, pak byste si silně nerozuměli s chovateli, kteří jezdí po výstavách nebo prodávají své nejlepší kousky do sousedních států.

Švédští architekti ze studia Designers on Holiday se vždy jednou za rok sejdou, aby vymysleli nějaký nevšední doplněk dnešní pokročilé doby. Ten se jim podařilo najít v onom zmíněném cestovním kurníku.

Projekt nese název Chicken Caravan a je určen jak pro dlouhé, tak i krátké cesty. Koneckonců si ho můžete pořídit i jen tak jako ozdobu. A chovat v něm nemusíte výhradně jenom slepice.

Konstrukce přívěsu je celá dřevěná, ale podvozek je klasicky kovový. Co je však zajímavé, máme zde i pokročilou techniku v podobě automatických úkonů. Kurník lze například naprogramovat, v jakých hodinách se má sám otevřít.

Ačkoliv se nejedná o nějaký doslova převratný kousek, je dobré vidět, že lidé myslí i na zvířata. Střecha kurníku je navíc stylová, a tudíž se bude dobře vyjímat vedle našeho hlavního obydlí.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty