Náměstí v Miláně se proměnilo na kouzelné podzemní sídlo s vodopády

Další umělecký skvost, s nímž se za normálních okolností jen tak nesetkáme, nám vyrostl v Miláně, kam každý rok zařídí mraky turistů, kteří teď mají možnost vidět to, jak byl známý Apple Store v podzemní části náměstí zahalen do několika vodopádů.

Zdali patříte k těm lidem, které někdy napadlo, jaké to asi je procházet se po dně oceánu, přičemž by na vás nespadla ani kapička vody, pak vězte, že jste nebyli sami. Tutéž otázku si položil britský architektonický ateliér, jehož cílem bylo přenést sny v jakousi vizuální skutečnost.

Tato vize nás vede do Apple Storu na Piazza Liberty, kde byl prakticky ještě nedávno otevřen obchod, jenž po celém světě nenajde sobě rovného. Nejedná se však o klasickou kamennou budovu, jako tomu je zvykem u ostatních bratrských souborů, nýbrž o jakési napůl podzemní sídlo, které je obklopeno skleněnými plochami společně s vodopády.

Ti zákazníci, co se na tuto pouť vydají, si při cestě do samotného srdce obchodu vychutnají světelnou a vodní show. U té si mimo jiné nejenom návštěvníci tohoto místa mohou na chvíli sednout a dopřát si zasloužený odpočinek za doprovodu mimořádných efektů, jež nám zejména vodní trysky za skleněnými plochami nabízí.

Rozhodneme-li se pak klasicky vydat do nitra prodejny, tak se ocitneme ve zcela novém světě, jemuž dominují dřevěné stoly, zelené stromky a velké informační obrazovky. Kombinace těchto tří prvků doplňuje tu správnou atmosféru, která je sama o sobě velice populární a rozhodně stojí za vaši návštěvu.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty