Nejkrásnější stavby Evropy - De Rotterdam

Architekt Rem Koolhaas měl velikou vizi, k níž přistupoval se vší pečlivostí. Jeho snem bylo postavit budovu, která nejenomže bude nevšední, ale navíc naprosto unikátní. To se mu nakonec i povedlo a dnes je De Rotterdam řazen mezi nejlepší stavby Evropy. 

Název doposud nejvyšší budovy v Holandsku je odvozen od jedné z lodí společnosti Holland America Line, s níž je vázána celá řada historických příběhů. Jejím úkolem hlavně bylo převážet migranty z Nizozemí do Spojených států, kde na ně čekal nový život. 

De Rotterdam je složen ze tří univerzálních mrakodrapů, v jejichž útrobách najdeme jak hotelové pokoje, tak společenské prostory, obchody, restaurace, bary, ale také třeba i kanceláře. Svým způsobem se jedná o vertikální město, které v sobě ukrývá vše potřebné a v lecčem možná i nečekané. 

O tom se přesvědčili na vlastní oči sami turisté, co se jezdí jednak za poznáním, ale v druhé řadě také odpočinout. Vedle nevšední krásy budovy tu na něž rovněž čeká vnitřní „aquapark“, jenž můžete navštívit kterékoliv roční období. 

Co se samotné stavby týče, projekt dostal zelenou již v roce 1997, avšak první základy byly položeny až o dvanáct let později. Během čtyř let byl celý komplex zhotoven do podoby, jaká je nám známa dnes. 

Působivé jsou zejména tři věže sahající do výšky až 150 metrů, které nám mohou v lecčem připomínat části ze stavebnice lega. Nicméně bez těchto kousků skládačky by projekt neplnil svůj účel, co se vnitřního uspořádání týče, neboť v každé části najdeme právě něco jiného (kanceláře v jedné, restaurace a obchody v druhé atd.).

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty