Norsko postavilo vůbec první restauraci pod vodou

O podvodních restauracích jsme doposud mohli jenom snít, nicméně v Norsku už se pokusili tyto sny přetavit ve skutečnost, ačkoliv za poněkud „dramatických“ podmínek.

Jakmile si má člověk představit večeři tzv. „pod vodou“, jeho myšlenky ho zavedou patrně někam do Karibiku, kde bude obklopen skleněnými stěnami, díky nimž si vychutná krásy moře.

V Norsku je sice vidina podobná, až na tu výjimku, že místo krásných toulavých rybiček poblíž rekreačních pláží tu do skla bijí přívaly vody, do níž není téměř vůbec nic vidět.

Slabší povahy by se zde mohly cítit trochu stísněně. Minimálně do doby, než si na tento prapodivný, leč působivý „design“ zvyknou.

Za podpisem tohoto podmořského kousku stojí norský ateliér Snøhetta. Jedná se o 34 metrů dlouhý objekt, jenž se nachází u skalického pobřeží.

Je to právě skála, která tvoří torzo „budovy“, jejíž hlavní část se nachází pod vodou. Na povrch vystupuje opravdu jen malá část stavby.

Do interiéru se dostaneme po schodišti, kde nás přivítá velká plocha se stolky a židlemi. Uvnitř by pak mělo pracovat až 16 zaměstnanců. Celková kapacita restaurace tvoří 40 míst.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty