Park nad řekou je novým úžasným zázrakem Moskvy

Když se sešla parta zkušených lidí, která dala hlavy dohromady, aby zjistila, jaký skvost hlavnímu městu Ruska ještě chybí, přišla s netypickým, avšak velice populárním řešením. Na místě, kde kdysi stával hotel, je nyní velký park s romantickou vyhlídkou.

Za podpisem nového díla stojí americký ateliér Diller Scofidio, jenž v roce 2013 představil zástupcům města ten nejlepší projekt, jaký si mohli představit.

Základem moderní doby je přicházet stále s novými a možná někdy i nevšedními nápady, které budou lákat pozornost lidí, což se povedlo do puntíku. Od otevření byste nenašli volnou chvíli, kdy by se zde někdo neukázal.

Zaryadye Park, jak zní název tohoto projektu, v sobě skrývá dva amfiteátry, jeden půvabný koncertní sál a samozřejmě také jedno přírodní centrum.

Největší pozornost však plyne z vyhlídkové lávky, jež se vznáší nad řekou Moskva. Návštěvníci si díky ní mohou o něco více vychutnat i prohlídku samotného města.

Druhou na pouhý pohled poutavou zajímavostí jsou skleněné přístřešky, pod něž se případní návštěvníci mohou schovat, nebude-li jim zrovna počasí přát.

Kromě ochraně před deštěm využívají v chladných dnech také skleníkového efektu, tudíž nás dokáží i zahřát. Kdyby ovšem bylo přílišné vedro, panely se pootevřou, aby došlo k lepší cirkulaci vzduchu.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty