Podél alpské horské stezky se tyčí celá síť rozhleden

Někdo by řekl, že pravé umění spočívá v kochání se krásami přírody. Téže myšlenkou se pravděpodobně řídila i Snøhetta, která chtěla turistům zpříjemnit jedinečnou podívanou.

Pokud bychom si podobné krásy sami chtěli vychutnat, museli bychom se nejprve vydat do Rakouska, a to konkrétně do kopců nad městem Innsbruck.

Už po cestě je pro nás připraveno několik překvapení, přičemž tím nejvýraznějším nepochybně je síť rozhleden, které nám umožní lepší a jedinečný pohled na okolní krajinu.

Norský architektonický ateliér Snøhetta postavil rozhledny, vyhlídky i další odpočinková místa v podobě laviček. Záměrem bylo turistům zajistit vše potřebné.

K výstavbě byly využity zejména dva prvky. Tím prvním je dřevo, tím druhým povětrnostně odolná ocel, která je nám lépe známá pod obchodní značkou Corten.

Dekorace je jednoduchá. Výjimečnost tvoří spíše jenom nápisy, které jsou napsány ve dvou světových jazycích, a sice angličtině a němčině.

Všechna slovní hesla neříkají nic o místě, kde se nacházíte. Jedná se o citáty, jež by člověka měly naladit na tu správnou vlnu.

 

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty