Robert Konieczny zahalil luxusní polskou vilu do krásně bílé cesty

V jednoduchosti je krása a totéž platilo i při výstavbě této luxusní vily, která z ptačí perspektivy připomíná jakousi cestu, po níž byste se klidně mohli projet. Nenechte se však zmást, jedná se pouze o optický klam.

Robert Konieczny je už několik let minimálně ve své zemi uznávaným architektem, a tak se není čemu divit, když jeho služeb chtěl využít i jeden milionář, co si od něj nechal postavit sídlo v ústraní městského shonu a zároveň nedaleko rozkošné řeky.

Celá vila, jež je zahalena v ráji zelených rostlin, měla působit jednoduše, ale zároveň moderně. Ačkoliv by se pro mnohé z nás jednalo o složitý úkol, Konieczny přišel s originálním a poněkud nestandardním řešením, a to tak, že ji obalil do bílé cesty.

Tato „silnice“ pak nadále vizuálně určuje vstup do budovy z obou směrů, přičemž na střeše tvoří takový vizuální klam, že byste tudy mohli projet i autem. To nicméně v případě potřeby zůstane schované před barákem nebo v garáži.

Působivá bílá barva není k vidění jen zvenku, ale také zevnitř. Nový majitel onoho luxusního sídla se může radovat z dobře prosklených místností, takže je mu zaručen vždy pravidelný přísun světla, i ze skvělého barevného kontrastu.

Jak si lze povšimnout na přiložených fotografiích, jedná se o nadčasové a vzdušné prostory dýchající tou správnou atmosférou, neboť pobyt zde vám zaručí, že je duch člověka opět jednou úzce spjat s přírodou.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty