Rozvlněnou koncertní halu spatříme v ruském Jekatěrinburgu

Společnost Zaha Hadid Architects je ve světě moderní architektury už jistým pojmem, který se velmi často setkává nejenom s kladnými dojmy, ale i velkým úspěchem. Co byste tedy řekli na tuto nevšedně vypadající halu?

Koncertní síň, s níž se setkáme v ruském Jekatěrinburgu, ponese jméno Sverdlovsk Philharmonic Concert Hall. Jak je vidět na přilehlých obrázcích, design celé budovy si bral inspiraci ze zvukových vln, neboli tzv. rezonance.

Nová stavba by měla vzniknout v samotném srdci města, které má přes 1,5 milionu obyvatel a je známo svou budovou filharmonie, jež vznikla v roce 1936. Právě vedle této budovy by měl vyrůst náš zmíněný objekt.

Jak zní z prohlášení oficiálních zástupců, důvodem nového přírůstku je stále se zvyšující zájem lidí k poslechu nejen vážné hudby, jíž doplňují početné davy turistů prakticky ze všech koutů světa.

Koncertní hala by nás měla zaujmout nejenom navenek, ale i uvnitř, kde nás ohromí velká a zároveň nadčasová síň, do níž se v jeden moment bude moct vejít údajně až 1600 posluchačů.

Dle informací bude celý objekt rozdělen do dvou podlaží, tudíž se kromě velké výše zmíněné haly dočkáme i haly menší, která pojme až 400 návštěvníků.

Kvůli výstavbě nové hudební síně, jíž je přidružena plocha obdélníkového charakteru, vznikne v bezprostřední blízkosti také na pohled příjemný park, jenž jenom umocní naše emoce jak z celkového prožitku vystoupení, tak i vzhledu budovy.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty