Snøhetta v Lascaux postavila muzeum, v němž se ukrývá jeskynní údolí

Oblast Lascaux, jež je proslulá svými jeskynními útvary, je nyní rozšířena o moderní muzeum, které návštěvníkům zajistí ještě blahodárnější zážitek.

Zdali vás ohromují zázraky toho, co dokázali naši předci nebo příroda sama, pak byste se měli přidat k té skupince turistů, která neváhá a pravidelně navštěvuje krajinu okolo jihofrancouzské vesnice Montignac. Zdejší místo dýchá přívětivou atmosférou, co je navíc rozšířena o historické dědictví, jaké jen tak někde jinde nenajdete. Jeskynní komplex Lascaux disponuje malbami odkazující nás až na starší dobu kamennou.

Protože je tato expozice neustálým lákadlem řady diváků, bylo jen otázkou času, než se celý objekt zahalí do pláště, jenž dnes můžeme považovat za originální a vkusné muzeum, jehož nadzemskou část tvoří jenom několik betonových panelů. Pod zemí je to ovšem jiné…

Pokud byste se tedy vydali vstříc novým zážitkům, cílem exkurze je poznat kouzelné prostředí chráněného podzemního světa, jemuž dominuje Sál býků a Axiálního výklenku.

Počínaje vstupní halou přes chodby jeskyně až po její východ jsou všichni zákazníci pečlivě provázeni zkušeným personálem.

Půvabné muzeum vybudoval norský ateliér Snøhetta, který tuto čest dostala v roce 2012. Plány se sice chvíli vlekly, neboť se muselo přijít na to, aby daný projekt nenarušil poklidný tvar okolí, avšak výsledek určitě stojí za to.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty