Turisté cestující na polární kruh budou moct zakotvit v rozkošné kabině přímo pro ně

Kdyby se někdo z nás přeci jen dokázal odhodlat k výletu do tak chladné krajiny, patrně se může těšit aspoň na to, že o něj bude částečně postaráno. Norský ateliér u polárního kruhu postavil útočiště pro cestovatele.

O dílo, které je složeno z 77 dřevěných dílků, jež by se daly přirovnat ke skládačce puzzle, se postaraly ateliéry SPINN Arkitekter a Format Engineers.

Výsledek je takový, že tu máme na oko velmi pozoruhodný a pro všechny turisty velice užitečný. Tato skládačka totiž uvítá návštěvníky ze všech koutů světa a navíc jim nabídne místo, kde si mohou na chvíli odpočinout.

Prostor, do něhož byl tento výtvor zasazen, se nachází na vrcholku kopce, z něhož se můžeme kochat pohledem na polární záři.

Vnitřek kabiny nabízí 15 čtverečních metrů, jako materiál výroby bylo použito výhradně dřevo. Podoba pak připomíná klasické iglú, z něhož vede jenom jeden výstup.

Norská asociace potvrdila, že této kabince v roce 2019 postaví ještě jejího kolegu, jenž se bude nacházet opodál. Materiál, postup i vzhled budou stejný.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty