Ubytování v „kontejneru“ dostává hned nový smysl. Ora Ïto se toho chopil s chutí

Bydlení v „kontejneru“ dostává hned nový význam. Slavný francouzský designer se příliš nerozpakoval, když měl odpovědět na otázku, jak se dá úsporně a efektivně bydlet v tamních horách.

Vše je odvozeno od nového konceptu ubytování, které si bere inspiraci z klasických hotelových služeb. Až na ten rozdíl, že místo krásného apartmá se budete muset smířit pouze s „krabicí“, v níž na vás čeká maximálně tak hřejivá postel.

Jak si lze povšimnou z přiložených snímků, každý kontejner vyobrazuje jeden pokoj, jehož doprovází (zvenčí) přidružené číslo. Tento symbol je odvozen podle již zmíněného hotelového systému. Vlastní klíčky jsou rovněž jistotou.

Jakmile se do tohoto nového pokojíčku vydáte, možná vás překvapí, že vás zde nepřivítají klasické dveře, nýbrž celá výklopní stěna. Za ní je pak pro všechny hosty připravena dvoulůžková postel a trocha toho prostoru pro uložení cestovatelských věcí.

Kdybyste si dané ubytování chtěli vyzkoušet, museli byste navštívit středisko Avoriaz 1800, které leží na úpatí francouzských hor, kde mimo jiné nechybí ani lyžařské středisko.

Toto nepraktické, leč moderní obydlí zaujme svým uspořádáním a dřevěným osazením. Pro českého cestovatele pak už nebude příjemná jenom cenovka, která byla stanovena na 4500 Kč za jednu noc.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty