V Japonsku podléhají trendu čistě přírodních hotelů

Říká se, že přírodní prvky patří mezi ty nejhezčí, co se týče estetiky, a my můžeme jenom souhlasit. Známý japonský architekt Shigeru Ben se tímto mottem inspiroval ve své rodné zemi.

První z jeho výtvorů můžeme vidět ve městě Karuizawa, kde se v jeho okolí nachází krásná zeleň. Hotel, v němž najde jakýkoliv turista na pár dní svůj domov, je kompletně postavený jenom ze dřeva.

Shishi-iwa House, jak zní název tohoto obydlí, je promyšlený do posledního detailu. Poklidný život se tu nedělí od toho moderního, tudíž záleží jenom na zákazníkovi, k jakému z těchto stylů se přikloní.

Většina nábytku, jenž tu najdeme, byla vyrobena přesně na míru. Vše je dáno tak, aby to ladilo s rozlohou pokojů, které díky své výbavě nemají daleko od moderních hotelových komplexů.

Jako všude jinde, i zde najdeme společenské místnosti. Ty kromě restaurace s krbem a venkovní terasou zahrnují také meditační koutky, kde vás pochopitelně nikdo nebude rušit.

Shishi-iwa House se nachází uprostřed přírody. Pouhým okem byste toto sídlo asi nezahlédli, neboť dokonale splývá s okolím. Jelikož se jedná o skvělý a účinný krok, který se těší velké oblibě, můžeme očekávat, že podobných kousků bude jenom přibývat.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty