V Moskvě bude vybudován Sberbank Technopark. Ohromné sídlo s futuristickým nádechem

V roce 2016 se studio Zaha Hadid Architects dočkalo nemalé pocty, když se vyhouplo až na první místo v mezinárodní architektonické soutěži na Sberbank Technopark. Daná vize nám přináší první náhledy k tomu, co nám během následujících měsíců bude pomalu představeno naživo.

Ačkoliv plány na stavbu nového ohromného sídla, které zase o něco prosvítí hlavní město rozlehlé ruské země, byly odsouhlaseny už v roce 2016, oficiální schválení ke stavbě přišlo až na pokraji léta 2018.

Budovu chvíli před nečekaným a tragickým skonáním navrhla britská architektka a malířka iráckého původu Zaha Hadid společně s Patrikem Schumacherem a právě podle plánů této dvojice vznikne celý komplex. Ten se ponese především na vlně futuristického nádechu, v němž bude vládnout ladná kombinace betonu, oceli a hlavně tedy i skla.

Již z přiložených obrázků si lze povšimnout, že prosklené plochy jsou tím nejvíce dominantním prvkem celé budovy, která se má stát domovem až pro 17 000 zaměstnanců, jak nám říkají první předpoklady.

Samotný půvab nám nebude představen pouze z vnější stránky, ale také i z té vnitřní. Zde se setkáme jak s přívětivým designem, tak i novými technologiemi.

Užitečná plocha objektu činí 262 tisíc metrů čtverečních, přičemž nejvíce plochy zabere vstupní hala, jež by měla upoutat zrak příznivců už po jejich příchodu. Její kouzlo doplní účelně uspořádané sloupy a kypré kraje všech podlaží.

Co by mělo celé budově dodávat nádech přírody, tím je přilehlá zeleň, která by ji měla celou obklopovat. Další vychytávky se dozvíme časem. Stavba by měla být dokončena přibližně do tří let.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty