V Paříži roste další skvost. Má tvar trojúhelníku a je celý ze skla!

Paříž, centrum turistiky a další kulturní skvost, jak ohromit řadu návštěvníků. Ateliér Herzog & de Meuron zde totiž hodlá vybudovat honosné sídlo ve tvaru trojúhelníku.

Projekt s krycím názvem „Tour Triangle“ vznikl již v roce 2006. O dva roky později byl tento návrh představen městu, a i když už tehdy budil velký zájem, musel se na požadavky radnice nechat upravit.

Nová podoba spatřila světlo světa až v roce 2012, kde se opět skrze pár soudních sporů čekalo na verdikt, než dostal projekt zelenou. Nyní se konečně dělníci mohou chopit práce.

V Paříži se postaví mrakodrap o výšce 180 metrů. Hlavní pozornost však kromě netypického tvaru plyne z materiálu, neboť má být celý ze skla.

Uvnitř bychom následně měli najít obchodní plochy, kavárny, restaurace a mnohé další. Největší prostor bude patřit hotelu a kancelářím, k nimž speciálně bude patřit i konferenční sál o 180 místech.

Na vrcholku věže má být veřejně přístupná rozhledna, kousek pod ní se bude rozléhat restaurace rovněž s famózním výhledem po okolí.

Celková doba výstavby se tipuje na 5 let. V roce 2024 bychom tedy měli mít stavbu kompletní.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty