Ve Francii byla otevřena 11 km dlouhá stezka s vyhlídkami na krajinu

Půvabné architektonické úkazy se nemusí nutně týkat jenom míst, kde se dá bydlet nebo pracovat. Své kouzlo může mít i běžná cesta, o což se například pokusil ateliér Reiulf Ramstad Architects.

Norští architekti dostali za úkol, aby ve Francii podél vlakové trati do Saint Nabor vybudovali cestu, během níž lidé podpoří zdravého sportovního ducha a navíc se budou moct pokochat přírodou.

Jedenáct kilometrů dlouhá trasa je rozdělena do čtyř částí, přičemž jak už sami asi dobře tušíme, každá z nich vyobrazuje jiný typ krajiny.

Trasa bude přístupná všem návštěvníkům či turistům ze všech koutů světa. Po určitém úseku cesty vždy narazíte na vyhlídku nebo lavičky.

Design stezky je velmi jednoduchý. Tvůrci při něm sahali převážně ke dvěma střídajícím se materiálům, a sice oceli a dřevu.

Jelikož bývá při takto dlouhé procházce počasí často nevyzpytatelné, tak byla odpočinková místa vybavena také krytou střechou.

Samotným vrcholem stezky má být velká vyhlídková plošina s příjemným pohledem na krajinu. Její kouzlo už ale bude nejlepší poznat na vlastní oči.  

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty