Ve Spojených arabských emirátech bude vybudováno odpočinkové centrum podle návrhu Zahy Hadid

Město Sharjah je třetím největším ve Spojených arabských emirátech a právě zde má v blízké době vyrůst nové rekreační centrum, které se stane velkým vyhledávacím místem nejenom tamního obyvatelstva, ale i celé řady turistů.

Vše je odvozeno od krás, jimiž má tento nový doplněk disponovat. Jak nám uvedl sám britský architektonický ateliér, návštěvníci se mohou těšit na soubor staveb, jimž dominují veškeré námi představitelné zábavní prvky.

Největší pozornost patrně přitahují travnaté a vodní plochy, avšak kromě nich zde najdeme i multikino s jedenácti sály, golfové hřiště (příběhově laděné pro jedince všech věkových kategorií), menší obchodní centra, vzdělávací centra, komunitní centra a dětská hřiště.

Budovy mají tvořit podle prvních odhadů přesně polovinu z celkově dostupné plochy. Ve zbytku nám dominují zelené porosty navozující klidnou náladu a pohodovou atmosféru. Dominantou rozsáhlého souboru se stane rozhledna, z níž si nejen tento park, ale navíc i město prohlédnete pěkně z výšky.

Architekt Patrik Schumacher, jenž byl pověřen tímto projektem s krycím názvem „Aljada Central Hub“, přislíbil, že by první fáze měla být dokončena ještě v současném roce 2019. Celkově na nás však čekají fáze tři, přičemž druhá by měla být hotova někdy v roce 2020 a třetí 2022.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty