Ve Spojených arabských emirátech roste další světový skvost

V nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů bude brzo k vidění další velice famózní dílo. Tentokrát je z produkce amerického architekta Franka Gehryho.

Projekt, jenž se nám prezentuje na přiložených obrázcích, je zatím pouhým počítačovým nastíněním toho, jak by mělo nové unikátní sídlo vypadat. Půjde o jakýsi kulturní komplex, v němž se bude ukrývat vše podstatné.

Projekt s názvem Guggenheim Abu Dhabi vznikl už v roce 2006, tehdy ovšem jeho realizace nebyla tak jednoduchá, a tak se plány několikrát odložily. Teprve až nyní dostala výstavba povolení.

Hlavní kostrou této budovy se stane 1400 betonových pilířům, k nimž se postupně přidají krychle, kvádry a další geometrické obrazce, z nichž vzejde finální podoba kulturního komplexu.

Dle současných informací se v nitru bude ukrývat jak centrum umění, tak i centrum technologií, knihovna, laboratoře, výzkumní centrum a v neposlední řadě také místnost se vzděláváním pro děti.

Dílo by mělo být zhotoveno do čtyř let, následně bude okamžitě zpřístupněno široké veřejnosti, která je ohromena už jenom odhalenými fotografickými návrhy.

 
.

Speciály

Aktuality

Architektura

Byt

Developerské projekty

Ze zahraničí