Venkovní spirálové schodiště: Krása, s níž jsme se ještě nesetkali

Fantazii se opravdu meze nekladou, což se opět jednou potvrdilo v tom světovém měřítku, kde se skupinka vybraných architektů z norského ateliéru Snøhetta rozhodla v Šanghaji postavit nové sídlo opery.

Novostavba ponese název Shanghai Grand Opera House a v současné době byly právě odhaleny vizuální plány finální podoby, která se postupně přenese ve skutečnost.

Ačkoliv se hlavní dějství bude odehrávat v interiéru, návštěvníky zaujme především velice působivý exteriér, jehož dominantou je točivé bílé schodiště.

Schodišťová spirála však návštěvníky nezavede do sálu, nýbrž na střechu budovy, kde se budou moct kochat pohledem na přilehlou krajinu. Ta by měla zůstat posetá zelení.

Uvnitř se naopak budou ukrývat dva sály. Ten první je větší a považuje se tedy za hlavní. Počítá se, že by mohl v jeden moment pojmout až 2000 hostů. Kapacita druhého sálu je 1200 osob.

Na pohled zajímavá bude ještě vstupní hala, která se má pyšnit celoskleněnými stěnami a červenými balkony. Projekt by měl být dokončen do roku 2023.

Speciály

Kutil Tim

Aktuality

Developerské projekty